29/07/2013 / Нововодолазький р-н

Хрещення Русі – початок історичного шляху народу

Заходи до 1025-річчя хрещення Русі у Нововодолазькій районній дитячій бібліотеці

Цикл заходів до дня святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі пройшов у Нововодолазькій районній дитячій бібліотеці.

 

 

Зокрема тут було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Хрещення Русі – початок історичного шляху народу». Працівники бібліотеки провели з дітьми годину цікавої інформації на тему: «Християнство – як надбання культури», під час якої читачі ознайомилися з історією виникнення християнства в Київській Русі.
Згідно з літописом, першими з князів Київської Русі, що хрестились у 867 році були Аскольд і Дір. Майже через сто років потому християнство прийняла княгиня Ольга (957 р.). Просвітителем Русі став князь Володимир, внук Ольги. Розуміючи важливе значення Києва, він намагався перетворити його на сакральний центр усіх східних слов'ян. Символом їхньої єдності мав стати, як спершу задумав князь, новий язичницький храм з ідолами шести голів богів: Перуна, Хорса, Дажбога, Стрибога, Симаргла і Мокоші. Такий храм було зведено поблизу великокнязівського теремного двору. Проте язичництво вже пережило себе і відставало від рівня політичного й культурного розвитку, як цивілізованого світу, так і самої Русі. Зрозумівши це, Володимир Святославович рішуче пориває зі старою вірою, приймає хрещення сам і наприкінці 980-років запроваджує християнство як офіційну релігію для всієї держави.
Безперечно, це була подія надзвичайної історичної ваги. Вона справила вирішальний вплив на подальший розвиток Русі: країна інтегрувалася в коло держав візантійської православної співдружності, а також у європейський християнський простір. Християнство зосередило під своєю егідою писемність, літературу, архітектуру, мистецтво, почало визначати духовний поступ суспільства.
Користувачі бібліотеки мали змогу здійснити віртуально-історичну подорож на тему «Величні храми України». Віртуально вони побували в найвідоміших храмах України, зокрема, в Софії Київській, Києво-Печерській лаврі, Володимирському соборі та інших.

 

Новини та події

12/11/2019
Мій дивосвіте, рідна мова!
Тематичний куточок 11/11/2019
Мова наша солов’їна
Книжкова виставка 09/11/2019
Цікава наука
До Всесвітнього дня науки 09/11/2019
Ніколи не сміявся без любові
Літературна вітальна «Джерело» 08/11/2019
У рідному слові велика сила
Мовознавча вікторина 08/11/2019
Мови рідної краса
Книжкова виставка 08/11/2019
Солов’їна, світанкова і чарівна, як весна
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16