27/07/2013 / Близнюківський р-н

1025-річчя Хрещення Київської Русі - це свято української державності та єднання

Круглий стіл в Близнюківській ЦРБ

В рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі в Близнюківській центральній районній бібліотеці пройшло засідання ''круглого столу'' під назвою «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності», участь в якому взяли настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей о.Олексій, перший заступник голови Близнюківської районної державної адміністрації Сергій Лобановський, голова Близнюківської районної ради Володимир Бреус та мешканці селища Близнюки.

 

 

«Хрещення Київської Русі завершило початий у першому столітті багатовіковий процес становлення християнства в нашій давній державі», - сказав о.Олексій. Він підкреслив, що відзначення цієї визначної дати повинно стати не лише приводом до святкування, а й побудити замислитися над сенсом буття, спонукати до переосмислення свого життя.
Заступник голови райдержадміністрації Сергій Лобановський наголосив на тому, що 1025-річчя Хрещення Київської Русі – це свято української державності та єднання. За його словами, християнство змінило обличчя Київської Русі як у духовному, так і в політичному аспектах. Воно відкрило двері для кардинальних змін в усіх галузях життя держави, сприяло духовно-культурному поступу суспільства, розвитку писемності, літератури, мистецтва, монументального будівництва. «Районна влада завжди готова до співпраці з церквою і сприятиме розвитку духовності», - додав С. Лобановський.
Крім цього, в читальному залі протягом тижня діяла виставка «Ікони, вишиті на полотні». На виставці були представлені вишивки та вироби з бісеру десяти майстринь, серед них добре відомі близнюківцям імена Труш А.М., Літвінової Л.І., Гень А.Е., Бакай І.О. та інших. Вишиті православні ікони – це справжнє неповторне диво, тому дуже приємно, що поруч з нами живуть, працюють, творять ці обдаровані особистості. Можна по праву гордитися нашими земляками.
До 1025-річчя Хрещення Київської Русі в бібліотеках району постійно функціонували коментовані тематичні полиці «1025 років Хрещення Київської Русі», «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури», «Історія християнства в Україні», «Християнство: історія і сучасність». У Верхньосамарській сільській бібліотеці за участю отця Віталія пройшла історична година «Хресний шлях християнства», духовна година «В ім’я духовності і добра» пройшла в Добровільській і Олексіївській сільських бібліотеках.

 

Новини та події

12/11/2019
Мій дивосвіте, рідна мова!
Тематичний куточок 11/11/2019
Мова наша солов’їна
Книжкова виставка 09/11/2019
Цікава наука
До Всесвітнього дня науки 09/11/2019
Ніколи не сміявся без любові
Літературна вітальна «Джерело» 08/11/2019
У рідному слові велика сила
Мовознавча вікторина 08/11/2019
Мови рідної краса
Книжкова виставка 08/11/2019
Солов’їна, світанкова і чарівна, як весна
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16