15/05/2019 / Вовчанський р-н

Ой яка ж ти гарна, сорочка-вишиванка!

Свято вишиванки

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки, 15 травня 2019 року в Рубіжненській сільській бібліотеці відбулося свято вишиванки «Ой яка ж ти гарна, сорочка-вишиванка!».

Багато цікавих фактів про вишиванку розповіла ведуча свята – бібліотекар Шамрай І.Ф. Наприклад, вишиту сорочку не позичали та не продавали. Чужу вишиванку намагались не одягати, щоб не «перебрати» на себе чужу біду чи хворобу або не віддати разом із своєю сорочкою свого здоров’я та долю.
В читальному залі бібліотеки була оформлена книжково-ілюстративна виставка «Я по світу іду в вишиванці». Всі бажаючі мали змогу більш детально ознайомитися з літературою з історії національного вбрання українців, символікою у вишивці та її значенням. Свято вишиванки проминуло непомітно, створивши святковий настрій та залишивши по собі яскраві спогади.

 

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід і показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою історію, національну культуру, звичаї традиції.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16