26/04/2019 / м. Люботин

Попіл Чорнобиля в наших серцях

До Дня пам'яті жертв Чорнобильської трагедії


Чорнобиль — нестерпний біль нашого народу, знак планетарної біди, що не знає ні відстані, ні кордонів, що не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров'я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції є наймасштабнішою техногенною катастрофою в історії людства. Пройшло 33 роки з того моменту, як у нерівний бій з ядерною стихією вступили чоловіки й жінки, чий подвиг назавжди увійшов до літопису мужності та патріотизму українського народу. А дзвони Чорнобиля б'ють на сполох, попереджуючи про загрозу неконтрольованого атому.

Бібліотеки Люботинської ЦБС, вшановуючи пам'ять жертв Чорнобильської трагедії та віддаючи шану учасникам ліквідації наслідків катастрофи, проведи низку заходів.

 

 

У Інформаційному центрі протягом тижня були проведені віртуальні подорожі «Попіл Чорнобиля в наших серцях». На заході були використані документальні матеріали: телефонні розмови диспетчерів, що кличуть на допомогу через декілька хвилин після вибуху; відеозйомки наслідків трагедії одразу після вибуху та багато років потому. Також до уваги читачів запропонований на весь тиждень огляд літератури «Позбав Чорнобильського лиха народи всі і грішних нас», який знайомить жителів громади з виданнями по даній тематиці.
У Водянській бібліотеці-філії №1 представлена інформаційна викладка літератури «Ти відомий усім, не ім’ям своїм, а бідою».
У Гиївській бібліотеці-філії №2 пройшла година-реквієм «На розпеченім серці реактора». Завідувач Мельник С.В. розповіла читачам про страшні події квітня 1986 року, про причини та наслідки найбільшої у світі техногенної та екологічної катастрофи та познайомила з літературою, що розповідає про ті події.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16