11/04/2019 / Нововодолазький р-н

Виготовлення Великодніх писанок

Майстер-клас

Теплого і сонячного дня в Рокитненській сільській бібліотеці-філії проходив майстер-клас з виготовлення Великодніх писанок.

 

 

Учні Рокитненського ліцею, які прийшли до Рокитненської бібліотеки-філії на майстер-клас, з захопленням обирали орнаменти, прикрашали писанки, пізнавали про особливості символів, які наносяться на писанку і тонкощі писанкарства. А самі найменші учасники розмальовували Великодні писанки на папері, тому наше заняття було ще й комбінованим. Хочеться сказати, що байдужим не був ніхто і задоволення від виготовлення писанок отримали всі.

 

Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. В ті часи все навколо було живим і вміло розмовляти. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати серце, чисте, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба. Напевно, кожна людина хоч раз у своєму житті намагалась зробити писанку власноруч. Хтось просто опускав яйця у фарбу, чи наклеював наліпки, а комусь вистачало наснаги та терпіння виготовити справжній шедевр – розмалювати писачком.
Найпоширенішим є ''восковий'' метод декорування яйця, який полягає в тому, що спеціальним писачком - маленькою бляшаною конусоподібною трубочкою, закріпленою на дерев'яному держачку, виконують малюнок бджолиним воском на поверхні яйця. Він повинен залишитись білим. Далі яйце забарвлюють жовтою фарбою і наносять на нього ті елементи розпису, що повинні бути жовтого кольору. Опісля настає черга червоної барви (за кожним разом інтенсивність фарби наростає аж до найтемнішої. Потім на цьому тлі виписуються ті деталі орнаменту, що повинні бути червоними.

 

Новини та події

16/10/2019
По Європі з книгою
Літературна мандрівка 16/10/2019
Осінній затишок з книгою
Виставка-інсталяція 15/10/2019
Епоха козацька скінчилась, та зостались козацькі серця!
Урок мужності 15/10/2019
Ми нащадки славних козаків
Історичний урок 15/10/2019
Скарби козацького роду
Година пригод 14/10/2019
Українське козацтво – гетьманська держава
Подорож у минуле 14/10/2019
Лицарі козацької звитяги
До Дня українського козацтва та Дня захисника України

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16