11/04/2019 / Нововодолазький р-н

Виготовлення Великодніх писанок

Майстер-клас

Теплого і сонячного дня в Рокитненській сільській бібліотеці-філії проходив майстер-клас з виготовлення Великодніх писанок.

 

 

Учні Рокитненського ліцею, які прийшли до Рокитненської бібліотеки-філії на майстер-клас, з захопленням обирали орнаменти, прикрашали писанки, пізнавали про особливості символів, які наносяться на писанку і тонкощі писанкарства. А самі найменші учасники розмальовували Великодні писанки на папері, тому наше заняття було ще й комбінованим. Хочеться сказати, що байдужим не був ніхто і задоволення від виготовлення писанок отримали всі.

 

Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. В ті часи все навколо було живим і вміло розмовляти. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати серце, чисте, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба. Напевно, кожна людина хоч раз у своєму житті намагалась зробити писанку власноруч. Хтось просто опускав яйця у фарбу, чи наклеював наліпки, а комусь вистачало наснаги та терпіння виготовити справжній шедевр – розмалювати писачком.
Найпоширенішим є ''восковий'' метод декорування яйця, який полягає в тому, що спеціальним писачком - маленькою бляшаною конусоподібною трубочкою, закріпленою на дерев'яному держачку, виконують малюнок бджолиним воском на поверхні яйця. Він повинен залишитись білим. Далі яйце забарвлюють жовтою фарбою і наносять на нього ті елементи розпису, що повинні бути жовтого кольору. Опісля настає черга червоної барви (за кожним разом інтенсивність фарби наростає аж до найтемнішої. Потім на цьому тлі виписуються ті деталі орнаменту, що повинні бути червоними.

 

Новини та події

18/06/2019
Рутою, м’ятою, липовим цвітом Трійцю квітчайте сонячним літом
Книжково-ілюстративна виставка 14/06/2019
Мій татусь найкращий у світі
До Дня батька 14/06/2019
Зелений смайлик
Екологічні посиденьки 13/06/2019
Теплим сонечком зігріте по землі крокує літо
Літні заходи у бібліотец 13/06/2019
Тату, татусю, таточку...
День батька 13/06/2019
Зелене свято у травах іде
Народознавча експозиція 13/06/2019
Подорож в Піднебесну

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16