22/03/2019 / Нововодолазький р-н

Чарівне слово поезії

Поетична година

З нагоди Всесвітнього дня поезії в дитячій бібліотеці Нововодолазької селищної ради була проведена поетична година «Чарівне слово поезії».

 

 

На захід завітали учні 7-х класів Нововодолазького ліцею №3 разом з вчителями Попель В.М., Герус О.М., Бондаренко Т.М. Запрошеними гостями на заході були місцеві поети Калініна Н.Г. і Скринникова І.А.
З вступним словом до присутніх звернулася завідуюча дитячою бібліотекою Жижера В.І. Вона ознайомила дітей з історією виникнення дня поезії, розповіла цікаві факти про поезію. Так, наприклад найдавніші вірші були написані в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хед -ана і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першою поетесою. Відомо, що перші словники рим з'явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. Потім діти переглянули відеопрезентацію, в якій були відтворені різні періоди в поезії від найдавнішої (представниками якої є Г.Сковорода, І.Котляревський, І.Франко, Т.Шевченко, Л.Українка) до сучасної (І.Малкович, Л.Костенко, Г.Кирпа). В презентації була також відображена творчість поетів Нововодолажчини. Це Ірина Скринникова, Ніна Калініна, Оксана Мардус, Ірина Мироненко, Зоя Герус, Юлія Ткачова.
Поезія – це завжди неповторність. Нею ми захоплюємося, вивчаємо, презентуємо, а також пишемо власну. То ж до слова були запрошені поети наші земляки Ніна Григорівна Калініна та Ірина Анатоліївна Скринникова.
Н.Г.Калініна є художнім керівником літературного об'єднання «Веселка»,а також членом конгресу літераторів України. Вона пише вірші, як ліричні так і філософські і навіть гумористичні. Її вірші завжди теплі, дохідливі, сповнені любов'ю до матері, дітей, природи, друзів.
Ірина Анатоліївна Скриннікова є автором багатьох віршів, Крім цього вона пише музику до творів українських поетів, а також до власних творів, прекрасно грає на гітарі і виконує пісні, які звучать на творчих вечорах у Новій Водолазі, Харкові, на радіо та на телебаченні. Постійно бере участь у різноманітних фестивалях зі своїми власними творами. Поетеси читали дітям свої вірші, розповідали про те. як почали писати, як почули у своєму серці необхідність за допомогою слова донести людям свої почуття. А Ірина Скриннікова подарувала чарівний спів учасникам заходу виконуючи пісні під гітару. Ці милі жінки надзвичайні люди: талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу. Поезія — це стан їхньої душі, пісня, яка лине із самого серця. Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя, неповторний барвистий опис життєво-важливих цінностей, переживань, почуттів, емоцій. В цьому сповна переконалися присутні на поетичній годині.
До Дня поезії бібліотекарі дитячої бібліотеки Струкова В.А. і Гарганенко С.І. підготували розгорнуту книжково-ілюстровану виставку з творами видатних українських та зарубіжних поетів, а також поетів рідного краю. З цією виставкою мали змогу ознайомитися учасники заходу та користувачі бібліотеки. На завершення зустрічі Ірину Скринникову та Ніну Калініну привітали бібліотекарі та вчителі з дітьми з їх професійним святом Всесвітнім днем поезії, побажали творчих успіхів і нових злетів і щоб талант поетес був завжди оцінений читачами.

 

Новини та події

12/08/2020
Книги-ювіляри
11/08/2020
Любий читачу, часу не гай, літо прийшло – книгу читай
Книжкова скатертина 11/08/2020
Кличе вересень до знань
Виставка-палітра 11/08/2020
В гості до чарівних казок
Свято казки 11/08/2020
Коли війна прийшла в наш дім
Виставка-пам’ять 11/08/2020
Бібліотека на вулиці
Акція 08/08/2020
Воєнна вдача полководця
Відкритий перегляд літератури

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16