27/02/2019 / Кегичівський р-н

Вічне слово Кобзаря

Фестиваль читців-аматорів

27 лютого 2019 року на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки відбувся районний фестиваль читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря».

 

 

Невпізнаний бог в подобі людській,
Криво-святий Пророк знедолених мрій.
У муках душа спустилась з небес
І в наших живих словах Твій дух знов воскрес!

Ці рядки присвячені Великій людині, Славетному поету, Безсмертній душі – Тарасу Григоровичу Шевченку, який є невід’ємною частиною культурної спадщини українського народу, національним героєм, символом України закарбованим у віках.
В ім’я нетлінної пам’яті про Шевченка на теренах Кегичівського району щорічно за підтримки голови Кегичівської районної державної адміністрації Романа Гончарова, голови Кегичівської районної ради Лариси Стефанюк та відділу культури і туризму Кегичівської РДА проводиться масштабний районний фестиваль читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря».
Цього року вже восьмий такий фестиваль відбувся 27 лютого на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки, в якому взяли участь 30 учасників з різних куточків Кегичівщини різних вікових категорій, а саме від 6 до 58 років, що представляли районні та сільські бібліотеки, сільські клуби, Кегичівську ДМШ, Кегичівське ПТУ-60. Розпочато захід було щирими словами вітання директора Кегичівської ЦБС Пахомової Римми Олександрівни, що ще більше підбадьорили і налаштували на позитив усіх присутніх.
29 виконавців і 1 автор зворушували, зачаровували, вражали, пробирали до сліз яскравістю образів, оригінальністю виконання, самобутністю виступів і глибинністю відтворення широкого спектру тематичних поетичних та пісенних композицій за авторством Тараса Шевченка та інших поетів. Не зважаючи на досить велику кількість номерів, весь захід пройшов на одному диханні, а тепла і невимушена атмосфера з елементами етно-колориту створювала особливий затишок, хоча зал і навіть фойє бібліотеки були переповнені.
В кінці свята солісти районного Будинку культури порадували усіх присутніх запальними піснями, а місцева поетеса Гиря Людмила своїми авторськими поезіями. Завершився фестиваль виступом начальника відділу культури і туризму Кегичівської РДА Терех Олени Олегівни та традиційною урочистою церемонією нагородження учасників дипломами за участь у VIII районному фестивалі читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря», з присвоєнням однієї з 13 номінацій, а також символічними подарунками, що стануть у нагоді кожному учаснику.
Надзвичайно хочеться відмітити той момент, що завдяки підтримці очільників Кегичівського району, спільній злагодженій згуртованій праці працівників усього відділу культури нашого району, зокрема Кегичівських ЦРБ та РДБ, Кегичівського РБК, сільських закладів культури, сприянню небайдужих батьків, молоді та дітей до соціокультурного життя Кегичівщини. Із року в рік нам вдається створювати таке чудове свято, залучати до нього широкий загал, тим самим відроджуючи національну культуру та поповнюючи її скарбницю, виховувати патріотизм, плекати любов до Батьківщини та переймати спадок, який нам заповів Великий Кобзар, феномен української землі, українського народу, української душі – Тарас Шевченко.
Цьогорічний фестиваль «Вічне слово Кобзаря» ще раз беззаперечно підтвердив, що Шевченко – борець за правду, за свободу, за життя, – назавжди у віках, у наших серцях, у нашому генокоді!
І на останок не можемо не відмітити вірш під назвою «Пам’яті Тараса Григоровича Шевченка», написаний ще минулого року жителькою села Бесарабівка Солдатовою Галиною Іванівною, яка, на превеликий жаль, за станом здоров’я не змогла сама представити його на даному фестивалі. Тому цю почесну місію взяла на себе учасниця цьогорічного заходу Галущак-Кривошея Вікторія – завідуюча Бесарабівським сільським клубом.

 

«Пам’яті Тараса Григоровича Шевченка»
(сповідь українського народу перед Великим Кобзарем)
Ти заповів любити Україну,
Як ти любив її і сам,
І про життя на Україні
Ти «Кобзаря» нам написав.
Ти оспівав у своїх творах
Своє життя, як пас ягнята за селом
І як ішли, співаючи дівчата,
А матері чекали їх вечерять за столом.
Про чорноброву Катерину
Ти нам поему написав,
Як вечорами бігала в садочок,
А там москаль її чекав.
Занапастив він душу Катерини,
Бо не кохав, а жартував.
Потім в лиху проклятую годину
В чужі краї помандрував.
Ти заповів, Тарасе, поховати
Тебе на Вкраїні, на Дніпрових кручах,
Щоб було видно, було чути,
Як реве ревучий.
І з тої гори крутої
Ти усе там бачиш,
Як в Криму господарюють
Вороженьки наші.
Ми вже скинули кайдани,
Пута розірвали
Та на сході України
Вороги напали.
Летовище розбомбили,
Людей вбивають,
Бо ті найманці московські
Сорому не мають.
Розбомбили на Донбасі
І міста, і села
І настало в Україні
Життя невеселе.
А нам же в школі говорили…
Не раз, не два, навіть не три,
Що Україна і Росія –
То нерозлучні дві сестри.
Та скоро згинуть вороженьки,
З хмар проб’ється сонце,
Тоді добре заживем ми
У своїй сторонці!
5.03.2018 р.
Солдатова Галина Іванівна

 

Новини та події

05/08/2020
Творчість як спосіб життя
Книжкова виставка 04/08/2020
Майстер короткої прози
Відкритий перегляд літератури 02/08/2020
Великий гетьман України
Тематична полиця 29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16