25/06/2013 / Куп`янський р-н

День Пам’яті і Скорботи

Куп’янська ЦБС

Війна!... Це слово і та істинність, яка за ним стояла, ввірвалися в життя куп`янчан так само несподівано, боляче, грізно і страшно, як і в життя всього народу тодішнього СРСР.
До Куп`янщини гітлерівські війська добралися через рік від того дня, як фашистська Німеччина напала на Радянській Союз.

 

 

З кровопролитними, жорстокими боями залишали радянські воїни Куп`янськ. В оборонних боях за місто наші воїни самовіддано виконували свій обов`язок. Ці події знайшли своє відображення в різних документальних і літературних джерелах. Так, письменник Віктор Некрасов у своїй повісті «В окопах Сталінграда» згадує про відхід наших військ з берегів Оскола, про оборону Куп`янська. Письменник Костянтин Симонов у книзі «Солдатами не народжуються» описує епізод подвигу кулеметника Максюти, який він здійснив влітку під Куп`янськом.
Про це та інші події початку Великої Вітчизняної війни, про подвиг радянських солдатів та нелегке життя в окупації розповіла художня та мемуарна література, спогади ветеранів і дітей війни, що були використані при оформленні книжкових виставок і тематичних полиць.
До Дня скорботи у всіх бібліотечних закладах району пройшли різноманітні заходи.
В Новоосинівському бібліотечному філіалі для учнів 9-10 класів була проведена година мужності «Сторінками кривавої війни». Про ті страшні роки розповіла ветеран війни Заїка В.М., молодь подивилась фільм про окупацію Харкова, в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Вогненними шляхами». У Курилівському бібліотечному філіалі пройшла година-реквієм «Така близька, така далека війна».
«Ніч сколихнулась вибухами бою», «Уклонимось доземно всім живим і всім померлим», «Україна в полум`ї війни», «Хлопчаки 41-го», «Ті дні у пам`яті народній» – під такими назвами були оформлені книжкові виставки, проведені бесіди, інформаційні години, перегляди літератури, виставки-спогади та інші заходи в бібліотеках району.
Цей край ворожі орди розтинали,
Пили фашисти воду з Оскола.
Відбилася країна від навали,
Не підкорилась, знову ожила.

 

Новини та події

18/10/2019
Бібліотека - територія ідей та інновацій
Засідання за круглим столом 18/10/2019
Є таке у світі диво
Екскурсія-знайомство 18/10/2019
Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр
Семінар-практикум 17/10/2019
Осінь – очей чарівність
Свято осені 16/10/2019
По Європі з книгою
Літературна мандрівка 16/10/2019
Осінній затишок з книгою
Виставка-інсталяція 15/10/2019
Епоха козацька скінчилась, та зостались козацькі серця!
Урок мужності

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16