22/06/2013 / Лозівський р-н

Зеленеє свято у травах іде

23 червня – Зелені свята (Трійця)(Лозівська ЦБС)

«Від того, як ми шануватимемо своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість і майбутнє нашої України…»
(Василь Скуратівський)

 

 

Звичаї та традиції, пов’язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу.
Трійця вважається в народі одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му неділю після Воскресіння Христового і святкують три дні – на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа святого. Про це йшлося на фольклорних посиденьках «Ой зав’ю я вінки на всі святки», що відбулись в Орільській №2 бібліотеці-філії Лозівської ЦБС.
На Русі Трійцю почали святкувати через 300 років після Хрещення її князем Володимиром. Чому ж у технічно-комп’ютерну епоху це свято хвилює нас так само як і наших далеких родичів, читачам розповідали в Миронівській та Єлизаветівській бібліотеках під час проведення народознавчих хвилин «Трійця святкова іде».
У ці свята ми вдовольняємо одвічну потребу людської душі – спілкування з живою природою. Про звичаї українців під час святкування Зеленої неділі повідали бібліотекарі Орільської №1 бібліотеки на заході «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом».
В Україні Трійцю вважають часом відновленого життя, зелені. В суботу, напередодні свята, люди прикрашають свої житла гілками клена, липи, ясена. Прикрасили і бібліотеки. На виставці «Зеленеє свято», яка діє у читальному залі центральної районної бібліотеки, представлені літературні жанри, що знайомлять читачів з історією і традиціями святкувань Трійці: витоки, звичаї та обряди святкування, символіка, повір’я, атрибутика.
Увагу читачів Новоіванівської бібліотеки привертає тематична викладка «Зелене свято, звеселяй наш двір і хату», в Плисівській – «Трійця святками іде», в Надеждівській та Герсеванівській – «Зелене свято у травах іде».
Отож запрошуємо всі бажаючих переглянути виставки, організовані в бібліотеках Лозівщини. Без сумніву, вони зацікавлять читачів різного віку, особливо тих, кому не байдужа духовна спадщина і культура українського народу. Ознайомившись з літературою, якою наповнені виставки, читачі матимуть можливість краще зрозуміти себе – Українця.

 

Новини та події

22/09/2020
Далеке ехо війни
Тематична полиця 22/09/2020
Минуле потребує пам’яті…
Тематична полиця 22/09/2020
Моя Сахновщина - окраса України
Цикл масових заходів 20/09/2020
Партизанська слава не згасне
Тематична полиця 20/09/2020
Мужні визволителі отчого краю
Відкритий перегляд літератури 20/09/2020
Пам'ять подвигу
Відкритий перегляд літератури 17/09/2020
Нам не дано забути подвиг земляків
Історична година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16