29/01/2019 / Лозівський р-н

Цвіт, що осипався під Крутами

Заходи до Дня пам’яті героїв Крут

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут.
В бібліотеках Лозівського району відбулися заходи, присвячені цій даті.

Протягом тижня районна бібліотека для дітей запрошувала своїх читачів здійснити книжково-історичний екскурс «Цвіт, що осипався під Крутами». У кожного народу є свої герої. Є свої герої і в нас, українців. Переглядаючи матеріали книжково-історичної викладки, читачі мали змогу згадати ті історичні події, які трапилися 29 січня 1918 року під Крутами, історію та подвиг 27 сильних, молодих хлопців, які стали на захист Молодої Української держави, після бою потрапили в полон та були страчені.
Цього ж дня в Надеждівській сільській бібліотеці-філії пройшов історичний відеопоказ «Герої Крут та Майдану». Присутні дізналися, як у нерівному бою під Крутами київські студенти, курсанти, школярі – юні оборонці української державності, призупинили наступ противника. Учні переглянули відеопоказ про героїв Крут – бійців за волю і незалежність України, та провели історичні паралелі між подіями 1918 року та подіями 2014-2015 років, що відбулися в Києві на Майдані, згадали справжніх героїв України, які захищають кордон нашої держави сьогодні.
В Плисівській бібліотеці-філії було проведено героїко-патріотичну годину «Бій за майбутнє», під час якої присутні прийшли до висновку, що пам`ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої, це ті, найкращі, яких ми втрачаємо, з яких необхідно брати приклад, щоб бути гідними своїх нащадків.
Напередодні Дня пам’яті героїв Крут в Орільській міській бібліотеці – філії №1 проведено хвилину вшанування «Сюди печаль свою несем» та організовано книжкову виставку «Крути: історична пам'ять», на якій представлені збірки, що розкривають історичну правду трагедії під Крутами 1918 року та спонукають молоде покоління до поваги і вшанування історичної спадщини свого народу.
Також у бібліотеках оформлено тематичні виставки: «Історія написана кров’ю» (Петропільська бібліотека-філія), «На шлях в майбутнє вкажуть Крути» (ЦРБ), «Героїка і трагедія Крут» (Орільська бібліотека-філія №2) та інші.

 

Саме ті героїчно-трагічні події майже столітньої давності, які відбулися в морозні січневі дні 1918 року під селищем Крути, що за 130 км від Києва, на довгі роки стали одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Тоді на захист молодої Української Республіки виступили 300 зовсім юних добровольців з числа студентів київських вузів та бійців вільного козацтва. Це був цвіт тодішньої української патріотичної молоді, цвіт молодої нації. Вони назавжди залишилися молодими, поклавши буйні голови в нерівній боротьбі з більшовицькою інтервенцією.

 

Новини та події

24/08/2019
Квітни, моя Україно
Книжкова виставка 16/08/2019
Великий майстер пера
Книжкова виставка 16/08/2019
Острів читання на планеті літо
Літні читання 16/08/2019
Весела і забавна англійська мова
Заняття розмовного клубу 15/08/2019
Світлі свята – три Спаси
Книжкова виставка 15/08/2019
Книжковий Зорепад
Презентація книги 15/08/2019
Партизани і підпільники Краснокутщини на шляхах війни
Історична викладка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16