25/06/2013 / м. Лозова

Таїна зелених свят

В Лозівській юнацькій бібліотеці відзначили день Святої Трійці

Тиждень перед Трійцею називається «зеленим», «клечальним» або «русальним», а три останні дні цього тижня і три перші дні троїцького тижня називаються «Зеленими Святами».

 

 

В час Зелених Свят цвіте жито й, за народним віруванням, прокидаються мерці, виходять з води русалки. Люди квітчають свої житла клечанням і встеляють пахучими травами; дівчата завивають вінки. По деяких селах, переважно в східних районах України, довго зберігався звичай завивати березку.
В неділю, в день Трійці, дівчата йдуть у той самий ліс, де завивали вінки, щоб знову розвивати їх. Кожна оглядає свій вінок: чи ще свіжий, чи вже зів'яв? По цьому судять про своє щастя чи нещастя. Про це співається і в пісні:
Пусти мене, мати,
У гай погуляти,
До білої березоньки,
Про щастя спитати...
Відзначити зелені свята вирішили і в Лозівській юнацькій бібліотеці. Тут було організовано тематичну народознавчу виставку «Таїна зелених свят», яка покликана ознайомити читачів з давніми звичаями і святковим фольклором. Серед представлених книг – «Український рік», «Українське народознавство», «Культура і побут українців», «Звичаї нашого народу», «Мудрість віків» – книги, що доступно й цікаво розповідають про обрядовість зелених свят, а також книги з казками, легендами і піснями – «Русалчин тиждень», «Квіт папороті», «Українські пісні».
Для юних читачів було проведено хвилинки інформації про народні традиції святкування Трійці. На гілочки, якими прикрашалася виставка, кожен читач мав змогу прив’язати яскраву стрічку і загадати потаємне бажання.

 

Новини та події

18/10/2019
Бібліотека - територія ідей та інновацій
Засідання за круглим столом 18/10/2019
Є таке у світі диво
Екскурсія-знайомство 18/10/2019
Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр
Семінар-практикум 17/10/2019
Осінь – очей чарівність
Свято осені 16/10/2019
По Європі з книгою
Літературна мандрівка 16/10/2019
Осінній затишок з книгою
Виставка-інсталяція 15/10/2019
Епоха козацька скінчилась, та зостались козацькі серця!
Урок мужності

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16