22/01/2019 / Лозівський р-н

Соборна, вільна, сильна

Заходи до Дня Соборності України

Щороку українці святкують знаменну подію – підписання 22 січня 1919 року Акту Злуки між Українською та Західноукраїнською Народними Республіками. Віками народ мріяв про єдину Україну, щоб правий і лівий берег Дніпра знаходилися під владою однієї держави, і нарешті, його прагнення здійснилося.
Аби підростаюче покоління, яке народилося за часів незалежності, пам’ятало про нелегкий шлях українців до омріяної цілі, бібліотекарі Лозівської ЦРБ в читальній залі відкрили книжкову виставку «Моя соборна, суверенна..».

 

 

Книжкова виставка привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 - початку 1919 року охопив майже всю Україну.
Актуальний діалог «Мости духовного єднання» вела зі своїми читачами бібліотекар районної бібліотеки для дітей Олена Щеглова. Український народ завжди мріяв про власну незалежну державу. Як її здобували, що таке Акт Злуки і якої довжини був Живий Ланцюг, утворений людьми від Києва до Львова, діти дізналися з слайд презентації «Єдина і неподільна». Дуже жваво розмірковували про поняття соборності України. Висновок був одностайний – «Ми єдині і дружні, а значить ми соборні».
22 січня в Надеждівській сільській бібліотеці-філії пройшов інформаційний екскурс «Великий день єднання». Присутні послухали повідомлення про історичну подію, що відбулася 100 років тому у Києві, коли над святковим синьо-жовтим Софійським майданом пролунало величне: «Віднині зливаються віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну…». Також учасники заходу переглянули відео «День в історії», познайомилися з книжкової виставкою «Це моя Україна, це моя Батьківщина», створили «Ланцюжок єдності» написавши на блакитних і жовтих стрічках свої побажання для країни.
Краснопавлівська міська бібліотека-філія №2 провела історичну годину-факт "Єдина духом Україна". Завдяки слайд-презентації, яку представилиа завідувач бібілотеки Бараш С.О., читачі познайомилися з поняттям "соборність", дізналися хто ще в давнину відстоював ідею обєднання земель в одну державу та як проходила церемонія проголошення Акта злуки. Присутнім було дуже цікаво переглянути відео про події на Софіївській площі 22 січня 1919 року. Також діти залюбки читали вірші О.Олеся, Б.Антонича та інших українських поетів про цю значущу подію в історії України.
Бібліотекарі Орільської міської бібліотеки-філії №1 Миколаєнко Л.В. та Кравченко Л.В. провели для читачів історичне віконце «І обнялися береги одного вічного народу!». Присутні послухали розповідь не тільки про історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «Живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом.
У Смирнівській бібліотеці-філії пройшла історико-пізнавальна година "На шляху до Соборності". Присутнім розповіли про історію виникнення свята, познайомили з книжковою виставкою «Україна калинова" та провели вікторину.

 

Новини та події

05/08/2020
Творчість як спосіб життя
Книжкова виставка 04/08/2020
Майстер короткої прози
Відкритий перегляд літератури 02/08/2020
Великий гетьман України
Тематична полиця 29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16