19/06/2013 / Лозівський р-н

Квітни мій краю, Лозівська земля

Підсумки щорічного огляду-конкурсу бібліотек

Огляд-конкурс сільських бібліотек, який проводиться щороку навесні і став уже традиційним, у цьому році був присвячений 90-річчю утворення Лозівського району.

 

 

Щороку під час огляду, журі не тільки визначає хто найкраще провів масовий захід, проявив під час цього творчість, ініціативу, співпрацював із клубами, школами і іншими закладами, а й контролює всі процеси роботи, досліджує матеріальну базу бібліотек, вирішує інші питання.
Основне завдання цьогорічного огляду-конкурсу полягало в тому, щоб посилити інтерес молоді до історичного минулого нашого краю, його славних сторінок, людей, які саме і створюють історію, зберігають і примножують наші традиції.
Заслуговують на увагу теплі дружні відносини, що склалися у Краснопавлівської №1 міської бібліотеки-філії та Краснопавлівського краєзнавчого музею, які спільними зусиллями досліджують історію рідного краю. На захід, що був представлений на огляд-конкурс «В цілім світі ти єдина, наша рідна Лозівщина», був запрошений ровесник району краснопавлівець Тахтаулов Павло Петрович, сюди ж завітали будівельники каналу, місцеві поети Горбачова Н.П. та Марчук П.О.
Українські обряди, традиції були предметом розмови із присутніми на родинному святі «Щаслива родина – багата країна» в Краснопавлівській №2 бібліотеці-філії. На захід були запрошені сім’ї Доценків та Мітякових, які розповіли про свій родовід, про обереги своїх родин (у сім’ї Доценків – Біблія, у Митякових – вишитий рушник), про звичаї і обряди і продемонстрували свою майстерність у виконанні пісень та гуморесок. На захід була запрошена і соцпрацівник Бровко В., яка вручила сім’ям Доценків та Мітякових подарунки. Завідуюча бібліотекою Бараш С.О. та бібліотекар Мокроусова А.В. вели змістовну розповідь про поезію земляків: Заводчикова В., Мельник Л., Горбачової Н., глибоко проаналізували книги про рідний край.
В Мальцівській сільській бібліотеці-філії юні читачі, мандруючи стежками рідного краю, здійснили і літературну подорож по Європі під час якої отримали знання з історії і культури, познайомилися з традиціями і природою різних країн, їх політикою. Вивчили всі позитивні і негативні сторони Євросоюзу, розмірковували про роль і місце України в Євросоюзі. Довідалися, які книги є в бібліотеці про наш край, Україну, Європу.
В Катеринівській сільській бібліотеці читачі зробили унікальну прогулянку космічним простором. У цьому їм, звичайно, допомогли комп’ютери, які є в бібліотеці, і це було дуже доречним доповненням до змістовно зробленого огляду книг, що експонувалися в краєзнавчому куточку «Літопис рідного краю» та книжковій виставці «Космічними стежками».
Цікаво пройшов захід в Перемозькій бібліотеці-філії на тему «Земля моя, для мене ти єдина». На зустріч із молоддю сюди завітав заслужений працівник сільського господарства Хицунов Петро Тимофійович, сільський голова Халюта В.М., які вели розмову із молоддю про перспективу села, можливості його розвитку, створення робочих місць. Завідуюча бібліотекою розповідала присутнім про книги про район, книги-саморобки про село. Потім всі разом за чашкою чаю співали українських пісень, дивилися виступ місцевої самодіяльності.
Нема сумніву, що виховання історією сьогодні має велике значення, в першу чергу для переоцінки минулого в визначення майбутнього. Тому бібліотекар Миронівської бібліотеки-філії, відчуваючи зростаюче бажання своїх читачів знати не викривлену історію, організувала краєзнавчу подорож «Мій край, моя земля», під час якої були використані не тільки книги, а і книги-саморобки, виготовлені власноруч. Присутнім було запропоновано переглянути відеофільм, відзнятий у 80 роки – про село та його людей, зокрема, директора радгоспу «Краснопавлівський» Ровного А.В., а також механізаторів, тваринників, буряководів.
Знання людиною свого родоводу, історії свого народу – це такий компонент цивілізації, який, власне, і робить людину людиною. Тому саме в Надеждівській бібліотеці-філії і зібралися читачі, щоб поговорити: звідки ж ми родом, і хто святіший всіх святих. На захід були запрошені багатодітні матері Момот Л.П., Бенца О.Ф., Семеннікова С.Х., яких тепло квітами та піснями привітали присутні в залі.
Матір, як продовжувача роду, вшанували в Михайлівський, Артільній, Плисівській, Єлизаветівській бібліотеках.
Членам журі у складі провідних спеціалістів Центральної районної бібліотеки та відділу культури і туризму, РДБ було дуже непросто визначити кращий масовий захід. Адже кожен бібліотекар намагався провести його якнайкраще. І багатьом це вдалося.
Та все ж таки, зваживши всі «за» і «проти», журі визначило переможців. Ними стали:
Краснопавлівська бібліотека-філія №2 (завідуюча бібліотекою Бараш С.О.) – І місце;
Мальцівська бібліотека-філія (бібліотекар Змійова О.В.) – ІІ місце;
Катеринівська бібліотека-філія (завідуюча бібліотекою Зозуля О.С.) – Ш місце;
Були визначені переможці в різних номінаціях.
Це – Павлівська (бібліотекар Гончарова Т.Ф.), Тихопільська (бібліотекар Гайдар Л.М.), Михайлівська (бібліотекар Семитоцька В.К.), Орільська №1 (завідуюча бібліотекою Нехорошева В.І.), Перемозька (завідуюча бібліотекою Полякова О.М.), Комсомольська (бібліотекар Грунська О.О.), Миронівська (бібліотекар Євдокименко І.І.), Єлизаветівська (Чередниченко В.О.), Новоіванівська (завідуюча бібліотекою Пархоменко Н.В.), Краснопавлівська №1 (завідуюча бібліотекою Вєсєлкова О.В.) бібліотеки-філії.
На переможців чекають нагороди та призи.
Журі також відзначило плідну стабільну роботу бібліотек Артільної (бібліотекар Жуга О.В.), Герсеванівської (бібліотекар Лавровська В.В.), Надеждівської (бібліотекар Гужва В.М.), Петропільської (завідуюча бібліотекою Оксаченко П.А.), Царедарівської (бібліотекар Колісник М.В.), Чернігівської (бібліотекар Біловол Л.М.).
Особливу подяку журі виразило бібліотекарям-початківцям Карнаушенко В.В. (бібліотекар Плисівської бібліотеки), Сільман Т.М. (бібліотекар Петрівської бібліотеки).
Горбацевич К.А., провідний методист Лозівської ЦБС

 

Новини та події

11/12/2019
Твої права – твій захист
До дня прав людини 11/12/2019
Заради нашого життя вони сягнули у безсмерття
Книжкова виставка 10/12/2019
16 днів проти насильства
Книжкова виставка 10/12/2019
Права і обов’язки юного громадянина
Година інформації 10/12/2019
Свої права ти добре знай, та й право інших поважай
Година-репортаж 08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16