18/06/2013 / Сахновщинський р-н

Роль бібліотеки у правовому вихованні молоді (Сахновщинська ЦБС)

Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу – молоді. В сучасних умовах правове виховання здійснюється не тільки в учбових закладах, але й за їх межами, коли молодь бере участь в диспутах, бесідах-діалогах, тренінгах, годинах спілкування, під час яких пробуджується інтерес до права, приходить усвідомлення того, що право – це загальнолюдська цінність, без якої не може існувати жодне цивілізоване суспільство. Тому, правова освіта та виховання, профілактика правопорушень серед підлітків – постійно в центрі уваги бібліотечних працівників району.

 

 

Для популяризації літератури по праву в бібліотеках Сахновщинської ЦБС організовуються тематичні виставки «Права людини і громадянина», «Закон один для всіх», «Знай свої права!», «Є право – значить є надія».
Заходи правознавчої тематики центральна бібліотека проводить в тісній співпраці з районним управлінням юстиції, районною прокуратурою, територіальним центром, соціальною службою у справах сім'ї, молоді та спорту, учбовими закладами селища. Це сприяє підвищенню рівня правової культури, набуття молодими громадянами сталих правових знань та формування у них чіткої громадянської позиції.
Як приклад спільної роботи є проведення дня права «Право в нашому житті», який пройшов 18 червня 2013 року в приміщенні Сахновщинської центральної бібліотеки.
В програмі: зустріч з фахівцями права, спеціалістами управління юстиції в Сахновщинському районі, які розповіли про право жителів селища на безоплатну правову допомогу.
Правовий діалог «Попередження виникнення кризових ситуацій в сім`ї» провела головний спеціаліст сектору у справах сім`ї, молоді та спорту Алексєєва М. В.
На годину правового інформування: «Правознавство: я і мої права» був запрошений прокурор Сахновщинської прокуратури, юрист ІІІ класу Савицький Д. М.
Цікаво та змістовно пройшла подорож веб-ресурсами Інтернету з питань законодавства і прав дітей в дитячій бібліотеці «Віртуальний світ права для тебе». Під час цього заходу діти, користувачі в мережі Інтернет, знаходили законодавчі акти, які захищають їхні права, переглянули Кодекс законів про працю з коментарями до нього та Конвенцію про права дитини, дізналися на яких сайтах можна знайти інформацію по праву та отримали відповідь на запити: «Права неповнолітніх», «Захист прав неповнолітніх», «Де можуть працювати підлітки» .
Працівники центральної бібліотеки провели подорож-екскурс «Твоє право, твій обов’язок», експрес-гру «Правознавство. Подорож країнами Закону, Права і Моралі» та презентацію книжкової виставки «Право. Закон. Ми».
Такі заходи формують погляди на закон, як обов’язкове правило поведінки, допомагають дітям та молоді не спіткнутися на початку життєвого шляху, уникнути конфлікту з законом.
Вже не перший рік в Сахновщинській центральній бібліотеці діє громадська приймальня, яка створена завдяки співпраці з районним управлінням юстиції. Працівники управління юстиції, надають безкоштовну консультативну допомогу всім верствам населення, допомагають в підготовці та проведенні найбільш популярних заходів: круглих столів, диспутів, уроків права, різноманітних конкурсів, бесід.
Спільно з районним центром соціальних служб для сім`ї, молоді та спорту та районним територіальним центром працівники бібліотеки співпрацюють та надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують правової допомоги .
Колектив працівників Сахновщинської централізованої бібліотечної системи вважає особливо важливим аспектом в роботі бібліотек – створення кожному відвідувачу відповідних умов для повноцінного та якісного оволодіння правовими знаннями й навичками.

 

Новини та події

22/09/2020
Далеке ехо війни
Тематична полиця 22/09/2020
Минуле потребує пам’яті…
Тематична полиця 22/09/2020
Моя Сахновщина - окраса України
Цикл масових заходів 20/09/2020
Партизанська слава не згасне
Тематична полиця 20/09/2020
Мужні визволителі отчого краю
Відкритий перегляд літератури 20/09/2020
Пам'ять подвигу
Відкритий перегляд літератури 17/09/2020
Нам не дано забути подвиг земляків
Історична година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16