07/07/2018 / Лозівський р-н

Наше Купальське свято!

Як святкували Купала у Лозівській ЦБС

Свято Івана Купала є традиційним відпочинком перед головною працею хлібороба – жнивами. Саме на цьому святі кожен проходить своєрідне очищення трьома стихіями – водою, вогнем і повітрям, набирається сили, здоров'я, енергії.
Відсвяткували Купальські свята і в бібліотеках Лозівської ЦБС.

 

 

Поговорити про Купальські свята запросила юних читачів Катеринівська сільська бібліотека. Печа-куча «Купальська ніченька-чарівниченька» надала можливість кожному з учасників заходу розповісти про відомі йому традиції та обряди цього свята. Завідувач бібліотеки О.С.Зозуля проілюструвала розповіді дітей яскравими світлинами з Інтернету, а також познайомила всіх з літературою про купальські звичаї.
Підняла настрій читачам Новоіванівської бібліотеки фольк-мозаїка «На Івана на Купала веселіше всім нам стало». Вони дізналися про символи та обряди свята, зробили Купалу і Марену, сплели красиві вінки. А купальські пісні, які звучали підчас музичної хвилинки «Зайди сонце на Купала», ще більше підняли настрій учасникам заходу.
В «Купальський водограй» занурилися користувачі Перемозької та Герсеванівської бібліотек і з великим задоволенням приймали участь у конкурсах «Сплети вінок», «Водоноші», «Чарівний мішок» та інших. В кінці свята всі стрибали через Купальське вогнище та кидали в нього паперові «млинці», вклавши в них свої негаразди.
Весело і цікаво пройшло засідання клубу"Кругозір" в Краснопавлівській міській бібліотеці-філії №2. Члени клубу разом з завідувачем бібліотеки Бараш С.О. на зеленій затишній галявині збирали квіти та трави для плетіння купальських вінків, а потім у тісному крузі плели вінки, розповідали різні бувальщини та легенди про свято Івана Купала, згадали лікарські рослини та рослини – символи України, співали українських пісень. Звісно ж було і вогнище, і запікання картоплі, і народні ігри та хороводи.
Учасники фольклорної толоки «На Купала нічка мала», яка пройшла в Орільській бібліотеці № 1, шукали правильні відповіді на запитання вікторини про свято Івана Купала, позмагалися у тому, хто назве найбільше слів пов’язаних з водою, слухали та співали пісні, виплітали вінки.
В Лозівській центральній районній бібліотеці відбувся фольклорний парад «Ой зав’ю вінки та на святки». Святкування одного з найбільш магічних та загадкових свят українського народу Івана Купала вже стало доброю традицією для молоді в бібліотеці. Члени клубу «Епіцентр» з розповіді провідного бібліотекаря Курячої Л. дізнатися більше про Купальське свято, що має давнє і загадкове коріння. У читальному залі було представлено народознавчу мозаїку «На Івана на Купала». Юні читачі із задоволенням плели віночки, водили таночки та співали пісні.
Народознавчі веселки, фольклорні посиденьки, етнографічні бесіди до свята Івана Купала пройшли в усіх бібліотеках району. Це народознавче свято подарувало читачам піднесений настрій, багато позитивних емоцій та збагатило новими знаннями про добрі традиції наших предків.

 

Новини та події

10/12/2019
16 днів проти насильства
Книжкова виставка 08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб 06/12/2019
Звичаї – скарб українського народу
Тематична виставка 06/12/2019
Вірний син я свого роду, українського народу
Патріотична година 06/12/2019
На захист рідної землі
Година спілкування 06/12/2019
Не втрачай надію
Виставка-захоплення

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16