25/04/2018 / Нововодолазький р-н

На Чорнобиль журавлі летіли…

Урок пам’яті

26 квітня… В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам часу в народі вже дано назву – два кольори часу.
З метою виховання у підростаючого покоління почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок України, виховання почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до держави працівниками Нововодолазької центральної районної бібліотеки 25 квітня 2018 року було проведено урок пам’яті для учнів 9-х класів Нововодолазької гімназії.

Присутні слухали розповідь ведучих О.Цимбал та С.Чандера про події, коли над IV реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я. Згадали всіх тих, хто першими вийшли на лінію вогню, ступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті. Бібліотекар В.Хлипенко продемонструвала для учнів вражаючі кадри про події тих днів, про наслідки аварії.
На захід був запрошений ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, член спілки письменників України, поет, Почесний громадянин села Стара Водолага, полковник у відставці В. М.Пінченко. Своєю відвертою сповіддю людини, яка, пройшовши крізь чорнобильське пекло й ціною власного життя врятувавши інших, Віктор Михайлович полонив учасників заходу майстерно декламуючи свої вірші про події тих днів, про своїх побратимів.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто брав участь у приборканні чорнобильського звіра і обпалений його вогнем відійшов у небуття.
Чорнобиль – це вже історія України, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є, до того ж формувати загально розвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

 

Новини та події

13/12/2019
Права людини на сучасному етапі
Виховна година 12/12/2019
Закон та право для всіх єдині
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Правова монополія
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Великі права маленької дитини
Експрес-гра 12/12/2019
Стратегія проти булінгу
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Що треба знати про право і закон?
Вікторина 12/12/2019
Андріївські вечорниці
Театралізоване свято

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16