16/04/2013 / Нововодолазький р-н

Найкращі читачі Нововодолажчини

Вже стало доброю традицією в Україні щорічно, починаючи з 2005 року, проводити Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України», де зустрічаються найактивніші читачі – учні 6 – 7-х класів та їх улюблені літературні герої. Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань та пріоритетів, популяризації найкращих зразків української та світової літератури.

 

 

Книга – справжній маг. Читаючи, діти уявляють себе чарівниками, здатними розуміти мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів! Це свято книги, і тих хто любить це нетлінне і вічне творіння людства.
Цього року проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2013 року» приурочено до Року дитячої творчості в Україні та 70-річчя визволення Харківської області від фашистських загарбників.
Конкурс проходив в 3 етапи. Переможцями 2-го етапу в Нововодолазькій районній дитячій бібліотеці стали Расторгуєва Наталія, учениця 7-го класу Нововодолазької гімназії та Коваль Валерія, учениця 6-го класу Нововодолазького ліцею. Саме ці дівчата брали участь в 3-му етапі конкурсу, що проходив в Харківській обласній бібліотеці для дітей 9 – 10 квітня 2013 року.
В конкурсі взяли участь 70 учнів 6 – 7 класів найкращих читачів дитячих бібліотек Харківської області. Компетентне журі оцінювало виступи дітей. До складу журі увійшли: представник Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, директор та заcтупник директора Харківської обласної бібліотеки для дітей, викладачі Харківського училища культури та Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди. Всі учасники конкурсу на розгляд журі повинні були представити 2 тематичні презентації:
#61485; розповісти про свого улюбленого літературного героя або прочитану книгу, що не вивчається за шкільною програмою;
#61485; розповісти про свого улюбленого літературного героя або прочитану книгу воєнної тематики;
#61485; представити власну творчу роботу (міні-твір, есе, вірші, малюнки, поробки, електронні презентації тощо).
Виступи учасників оцінювалися за такими критеріями: уміння дитини формулювати власну думку про прочитане, аналізувати твір, креативність і майстерність під час презентації вибраної книги, ерудиція, образність та грамотність мови, презентація власної творчої роботи.
Наші нововодолажчанки Коваль Валерія та Расторгуєва Наталія з гідністю виступили на обласному конкурсі. Валерія стала лауреатом цього конкурсу. Вона любить читати твори українських та зарубіжних дитячих письменників і тому представила на розгляд журі книгу Роальда Дала „Чарлі і шоколадна фабрика”, а на воєнну тематику твір О. Гончара „Хлопець із плацдарму”. А ще намалювала гарний малюнок, який присвятила визволенню Нової Водолаги від фашистських загарбників і цікаво розповіла про наше селище в роки війни.
Расторгуєва Наталія любить читати пригодницькі книжки, особливо твори Конан Дойла. Тому вона яскраво представила оповідання К. Дойла „Пістрява стрічка”, а на воєнну тематику твір українського письменника Л.Смілянського „Геннадій і Петрик”. Творчу роботу Наталія представила в багатьох номінаціях: намалювала малюнок на воєнну тематику, виконала хореографічний танок на тему казки Андерсена „Гидке каченя”. А ще Наталія любить поезію, тому вразила журі своїм вмінням декламувати вірші, виконавши твір Ліни Костенко „Крила” та прочитавши власні твори: оповідання „Кошенятко” та ще своє продовження до повісті Є. Гуцало „Сім'я дикої качки”. Журі дуже сподобався виступ дівчинки. Наталія стала переможницею 3-го обласного етапу конкурсу «Найкращий читач України 2013 року» і посіла 1-е місце серед його учасників – учнів 7-х класів. Та найбільшою нагородою для Наталії є поїздка у Львів на фестиваль дитячого читання „Книгоманія”, що відбудеться 16 – 19 травня 2013 року в рамках Львівського міжнародного дитячого фестивалю.
15 квітня 2013 року на Харківському обласному каналі вийшла телепрограма присвячена конкурсу «Найкращий читач України 2013». На програму були запрошені призери ІІІ обласного етапу та завідуюча сектором прогнозування та інновацій Харківської обласної бібліотеки для дітей Лупіцька Валентина Михайлівна, яка презентувала цей конкурс, а переможці прийняли участь в обговоренні цього заходу. То ж, наша Наталія Расторгуєва компетентно відповіла на всі запитання диктора обласного каналу ОТБ.
Вітаємо наших кращих читачів Коваль Валерію і Расторгуєву Наталію, а Наталії бажаємо подальшого успіху на фестивалі дитячого читання „Книгоманія” у м. Львові.
Завідуюча районною дитячою бібліотекою Жижера В.І.

 

Новини та події

25/09/2020
Сучасна публічна бібліотека - платформа для культурного розвитку громади
Виїзний семінар 22/09/2020
Далеке ехо війни
Тематична полиця 22/09/2020
Минуле потребує пам’яті…
Тематична полиця 22/09/2020
Моя Сахновщина - окраса України
Цикл масових заходів 20/09/2020
Партизанська слава не згасне
Тематична полиця 20/09/2020
Мужні визволителі отчого краю
Відкритий перегляд літератури 20/09/2020
Пам'ять подвигу
Відкритий перегляд літератури

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16