10/04/2013 / Ізюмський р-н

Я тільки там бажаю жити, де виросла душа моя

До 90-річчя Ізюмського району та 70-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників

Нехай, немов на крилах, минають роки і дати,
А серце не втомилось радіти і страждати.
Колись була дуже відома пісня «С чего начинается Родина». Автор по-своєму відповів, вистроївши цілий ряд образів, з: «…березки, что во поле… растет; старой отцовской буденовки, скамьи у ворот, материнской песни». Для кожного з нас Батьківщина – це рідний край, де отчий дім, де дорога у поле, де криниця з чистою водою, де цвіте калина.
Була така пісня. А для цих людей, переможців життя сіл Кам’янської сільської ради, Батьківщина – це їх доля, дім, вулиця, це поля, тракторні бригади, ферми, польові стани і обов’язково пісня над рідним селом, над своєю нестаріючою пам’яттю.
В рамках 90-річчя Ізюмського району та 70-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників в приміщенні Кам’янської сільської бібліотеки була організована святкова зустріч мешканців Кам’янської сільської ради. Це було дійсно «Досьє цікавих фактів і подій».

 

 

Заручившись підтримкою голови Кам’янської сільської ради Людмили Сергіївни Задніпровської, завідуюча бібліотекою Ірина Петрівна Панюхно зібрала унікальні фотографії своїх односельців з минулого і сьогодення, в цьому їй допомагали депутати сільської ради Найдьонова О.Г. та Петренко І.Т. Ірина Петрівна професійно прокоментувала фото. Дружньою підтримкою в організації та проведенні святкової зустрічі були директор клубу Пятецька Тамара Іванівна, аматори Кам’янської сцени та працівники територіального центру.
Слухала я коментарі до фотографій, на яких відображена історія сіл, люди, які творили цю незабутню історію, які і життя прожили і поле перейшли, а сьогодні зібралися аби зазирнути хоч краєм ока в ту юну далечінь, пізнати себе непізнанних і вшанувати тих, кому ми сьогодні говоримо: «Світла їм пам'ять».
Яка ж то любов цих простих людей до своєї землі, відчуваєш одразу, адже вона теж потребує уваги і піклування, не терпить людської байдужості. Прожили все життя, відпрацювали, створили славну історію своїх сіл Кам’янської сільської ради Л.І. Бобрицька, вона і доярка і вихователь; М.Г. Рябенко, поштарка і перший завідувач клубу села; М.І. Ілінська, колгоспниця та багато інших відомих кам’янчан. На екрані демонструвалися фото ланкових, доярок, комбайнерів, шахтарів охрової шахти в селі Суха Кам’янка, голів колгоспу, голів сільських рад, агітбригади сіл, художні колективи та інші. Особливо вразила всіх розповідь про життя фронтовика Сисенка Федора Леонтійовича, який з 17 років був на війні і мав трагічну солдатську долю. Яскравим був виступ голови ветеранської організації Кам’янської сільської ради Миколи Васильовича Кисловського, який воював, будував, розбудовував, піднімав сільське господарство сіл Яремівка, Студенок, Кам’янка. Ніби ось тільки-но з поля прибув Швайка Петро Олексійович, бригадир польової бригади, з трудовим стажем – 35 років. З любов’ю, свіжою пам’яттю пройшли через його і наші серця спогади про ті сільські будні. Ця зустріч підтвердила, що рідне село і в різні часи зігрівало душу кожного, хто прийшов і не прийшов на цю неповторну зустріч. Моє серце було наповнене тим добрим, вдячним почуттям до цих людей різних професій, уподобань, поглядів, яких об’єднує головне – рідне село, рідний край.
Історія поставила нас на роздоріжжі. Перед нами постало гамлетівське «Быть или не быть?» - «Бути чи не бути?». І ми відповідаємо: «Быть і бути!». І ось такі зустрічі з вами тому підтвердження.
Директор Ізюмської центральної районної бібліотеки В.М. Лисаченко.

 

Новини та події

21/10/2019
Золота осінь щасливої жінки
Черговове засідання клубу «Від усієї душі» 18/10/2019
Бібліотека - територія ідей та інновацій
Засідання за круглим столом 18/10/2019
Є таке у світі диво
Екскурсія-знайомство 18/10/2019
Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр
Семінар-практикум 18/10/2019
Все починається з добра, все починається з любові
Голосні читання 17/10/2019
Осінь – очей чарівність
Свято осені 16/10/2019
По Європі з книгою
Літературна мандрівка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16