30/03/2013 / Шевченківський р-н

Таланти твої, Шевченківщино

Фестиваль народної творчості

23 та 30 березня 2013 року в районному будинку культури пройшов фестиваль народної творчості «Хай ллється пісня». Аматори Шевченківщини продемонстрували свої вокальні, хореографічні та театральні здібності. А у фойє проходила виставка народно-ужиткового мистецтва «Таланти твої, Шевченківщино», для якої бібліотечні працівники Шевченківської ЦБС старанно збирали експонати: вироби мистецтва різноманітних жанрів – від традиційної вишивки до сучасного модульного оригамі.

 

 

В ці дні фойє перетворилося у чарівну світлицю, уквітчану барвистими вишиванками, в’язаними виробами, виробами модульного оригамі, аплікаціями, виробами з дерева, бісеру, та навіть іконами, вишитими традиційно нитками, а також бісером.
Рушники вражали красою своїх кольорів. Яскраві, палаючі квіти нагадували оранжерею: червоні маки, рожеві троянди, ніжні маргаритки, які майстерно виконали вишивальниці М.В. Соляник з с. Гроза, Заніна Р. з Борівського, Кодиленко Н. з с. Старовірівка; весільні і пасхальні рушники виконані Г. Котенко з с. В-Зорянське, а також рушники з орнаментами західних регіонів України О. Кіріченко та інші.
Не поступалися рушникам ні красою, ані вишуканістю картини-вишиванки майстрів Г. Гусейнової, О. Колупаєвої з Борівського, Н. Бєлоконь з Петропілля, Бендюка Є., Гладкої Т., Іншакової Л. з В-Балаклії, Гутнік О. з смт. Шевченкового.
Особливо хотілося б виділити роботи з бісеру біблійної тематики таких майстринь як Голуб О. з Аркадівки, Ткаченко О. та Старченко А. з Н-Миколаївки, Бєлоконь Н. з Петропілля.
Своєю оригінальністю і витонченістю зачарували роботи, зв’язані крючком: «Квіти у кошиках» – Остапенко А. з с. Борівське, кожному виробу був присвячений ще й авторський вірш; «Две подружки-говорушки» Чикор Р. з с. Борівське, «Кали», м’які іграшки Махмудової В. з с. Сподобівка, «Фіалки» Корнєєвої Ю. з с. Василенкове; серветки Братусь Г. з с. Раївка, та Соляник Г. з с. Гроза.
Останнім часом популярними стали вироби модульного оригамі. Свої роботи у цій техніці представили Шкурко Н. з Шевченкового та Ратій Д. з Троїцького.
Незвичною була композиція з пляшок «Вдохновение», представлена Чикор Р. з с. Борівське та Бондаренко О. з с. Безмятежне.
А вироби по дереву демонстрував майстер-різьбяр з с. Березове Смоленський Р.
Духовна спадщина нашого краю зберігається і примножується молодим поколінням.
На виставці було представлено багато дитячих робіт – це і ляльки-мотанки з с. Аркадівки, кольє з бісеру з с. Семенівки, вироби з глини з с. Петрівка, модульне оригамі з с. Троїцьке а також картина-панно виконана фарбами дітьми с. Василенкове.
Хотілося б відзначити широкий спектр дитячих робіт гуртків, якими керують Махмудова В. с. Сподобівка (роботи в’язані крючком та вишиванки), Верба Л. с. Миропілля (роботи з бісеру та природного матеріалу, аплікації) та Бондаренко О. с. Безмятежне (вироби з бісеру, вишиванки та підручного матеріалу).
Всі, хто завітав на виставку виробів майстрів Шевченківського району мали змогу доторкнутися душею до прекрасного, піднестися над сірою буденністю, відпочити і зарядитися енергією добра і творчості.

 

Новини та події

18/10/2019
Бібліотека - територія ідей та інновацій
Засідання за круглим столом 18/10/2019
Є таке у світі диво
Екскурсія-знайомство 18/10/2019
Бібліотека, як краєзнавчий інформаційний центр
Семінар-практикум 17/10/2019
Осінь – очей чарівність
Свято осені 16/10/2019
По Європі з книгою
Літературна мандрівка 16/10/2019
Осінній затишок з книгою
Виставка-інсталяція 15/10/2019
Епоха козацька скінчилась, та зостались козацькі серця!
Урок мужності

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16