14/02/2018 / м. Чугуїв

Валентинів день – це подарунки і вітання

Акція до Дня святого Валентина

Свято, якого з нетерпінням чекають усі закохані – від школярів до літніх людей, свято, коли обов'язково звучать зворушливі визнання і виконуються заповітні бажання, свято, наповнене любов'ю і ніжністю – День святого Валентина. Центральна бібліотека Чугуївської ЦБС приєдналася до святкування цього дня.

Не даремно свято отримало свою другу назву – День всіх закоханих, адже саме коханню присвячений цей самий очікуваний день лютого.
Бібліотекарі провели акцію «Валентинів день – це подарунки і вітання». Читачі на паперових сердечках писали побажання для любимої бібліотеки та приклеювали до великого серця.

 

Зародилася історія в Стародавньому Римі. Імператор Клавдій II заборонив молодим чоловікам своєї держави одружуватися для того, щоб жінки не заважали забирати їх в армію. Повелитель вважав, що саме пані не відпускають своїх чоловіків на війну. І нібито навмисно заважають сильній статі захищати свою батьківщину. Але любов, як ми знаємо, не перемогти. І люди таємно повінчалися. А допомагав їм у цій справі місцевий лікар і проповідник християнства святий Валентин.
Ось тільки тривало щастя молодих не довго. На жаль, до імператори дійшли чутки про таємні вінчання , і порушника закону Валентина кинули до в'язниці. Проповіднику оголосили, що його стратять вже на наступний день. Не гаючи ні хвилини, він написав любовне лист своїй коханій дівчині і попросив передати. Що і стало останнім бажанням мученика. Через двісті років католицька церква Валентина канонізувала. А в 496 році Римський Папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.
Активно святкувати День святого Валентина в різних країнах світу почали лише в XIX столітті. І ось донині кожен рік, 14 лютого, закохані дарують одне одному листівки у формі серця, влаштовують романтичні побачення, роблять пропозиції, одружуються.

 


Історія свята

 

Новини та події

12/12/2018
Правова обізнаність
До Всеукраїнського тижня права 11/12/2018
Мішечок новорічних чудес
Майстер-клас 11/12/2018
Протидія булінгу в шкільному середовищі
Правовий інформаційний захід 11/12/2018
Порядок визнання людини безвісно відсутньою
Засідання «круглого столу» 10/12/2018
Я і мої права
Гра-мандрівка 08/12/2018
Чергове засідання літературного клубу «ЛІГОС»
Лозівська ЦРБ 07/12/2018
Волонтерство як засіб соціалізації молоді
Круглий стіл

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2018   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16