22/12/2017 / Лозівський р-н

Звітність за 2017 рік та впровадження в роботу бібліотек УДК

Нарада-семінар в Лозівській ЦРБ

Одним із пріоритетів у методичній роботі ЦБС є сприяння підвищенню кваліфікації бібліотекарів. Знання, отримані бібліотечними працівниками на методичних заходах, сприяють вдосконаленню роботи з користувачами і поліпшенню якості послуг, що надаються, впровадженню сучасних інформаційних технологій у бібліотечні процеси, підвищенню суспільного статусу бібліотек у громаді.
22 грудня 2017 року в Лозівській центральній районній бібліотеці відбулася нарада-семінар для бібліотечних працівників на тему: «Звітність за 2017 рік та впровадження в роботу бібліотек УДК».

Першим питанням, на якому зосередили увагу всіх бібліотекарів, був аналіз планів роботи на 2018 рік. «Річний план роботи – це своєрідна «візитка» бібліотеки, яка відображає її місію, основні функції та напрямки. Вміло складений річний план роботи – запорука вашої успішної діяльності протягом цілого року», - зауважила провідний методист К.А. Горбацевич, яка в аналізі річних планів відзначила позитивні сторони та вказала на недоліки і запропонувала шляхи їх вирішення.
Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів на УДК, директор ЦБС Макаренко Н.О. ознайомила присутніх з впровадженням в роботу бібліотек системи Універсальної десяткової класифікації, довела до відома бібліотекарів ряд наказів по ЦБС.
Провідний бібліотекар сектору комплектування та обробки літератури Шелавіна В.Г надала інформацію про УДК та запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікаці, розповіла про термінологію УДК. Присутнім було презентовано «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК». Відбулося жваве обговорення, методики переведення фондів з системи ББК на УДК.
Також мова йшла про підготовку бібліотек до звіту за 2017 рік. Провідний методист К.А.Горбацевич надала методико-практичні рекомендації з основних вимог до річної звітності та проінформувала про зміни в їх складанні.
Як завжди під час семінар-наради, бібліотекарі обмінювалися досвідом роботи про цікаве у житті бібліотек села. Семінар пройшов в напруженій робочій обстановці з мрією про сучасні бібліотечні заклади для громади, які забезпечать її мешканців сучасними бібліотечними послугами.
Всі заплановані питання були розглянуті та вирішені.

 

Новини та події

26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району 26/06/2020
Конституція і молодь: погляд в сьогодення
Виставка-дискусія 25/06/2020
Майбутнє дітей України – вільне від наркотиків
Виставка-пересторога 25/06/2020
Високі думи, зоряні серця
Виставка-портрет (до 110-річчя від дня народження І.І.Неходи) 25/06/2020
Конституція України: традиційне і нове
Книжкова виставка 24/06/2020
Із вічного джерела поезії
Книжкова виставка 22/06/2020
Стала пам'ять обеліском
Книжкові виставки

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16