22/12/2017 / Лозівський р-н

Звітність за 2017 рік та впровадження в роботу бібліотек УДК

Нарада-семінар в Лозівській ЦРБ

Одним із пріоритетів у методичній роботі ЦБС є сприяння підвищенню кваліфікації бібліотекарів. Знання, отримані бібліотечними працівниками на методичних заходах, сприяють вдосконаленню роботи з користувачами і поліпшенню якості послуг, що надаються, впровадженню сучасних інформаційних технологій у бібліотечні процеси, підвищенню суспільного статусу бібліотек у громаді.
22 грудня 2017 року в Лозівській центральній районній бібліотеці відбулася нарада-семінар для бібліотечних працівників на тему: «Звітність за 2017 рік та впровадження в роботу бібліотек УДК».

Першим питанням, на якому зосередили увагу всіх бібліотекарів, був аналіз планів роботи на 2018 рік. «Річний план роботи – це своєрідна «візитка» бібліотеки, яка відображає її місію, основні функції та напрямки. Вміло складений річний план роботи – запорука вашої успішної діяльності протягом цілого року», - зауважила провідний методист К.А. Горбацевич, яка в аналізі річних планів відзначила позитивні сторони та вказала на недоліки і запропонувала шляхи їх вирішення.
Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів на УДК, директор ЦБС Макаренко Н.О. ознайомила присутніх з впровадженням в роботу бібліотек системи Універсальної десяткової класифікації, довела до відома бібліотекарів ряд наказів по ЦБС.
Провідний бібліотекар сектору комплектування та обробки літератури Шелавіна В.Г надала інформацію про УДК та запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікаці, розповіла про термінологію УДК. Присутнім було презентовано «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК». Відбулося жваве обговорення, методики переведення фондів з системи ББК на УДК.
Також мова йшла про підготовку бібліотек до звіту за 2017 рік. Провідний методист К.А.Горбацевич надала методико-практичні рекомендації з основних вимог до річної звітності та проінформувала про зміни в їх складанні.
Як завжди під час семінар-наради, бібліотекарі обмінювалися досвідом роботи про цікаве у житті бібліотек села. Семінар пройшов в напруженій робочій обстановці з мрією про сучасні бібліотечні заклади для громади, які забезпечать її мешканців сучасними бібліотечними послугами.
Всі заплановані питання були розглянуті та вирішені.

 

Новини та події

08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб 06/12/2019
Звичаї – скарб українського народу
Тематична виставка 06/12/2019
Вірний син я свого роду, українського народу
Патріотична година 06/12/2019
На захист рідної землі
Година спілкування 06/12/2019
Не втрачай надію
Виставка-захоплення 06/12/2019
На захист рідної землі
Урок мужності

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16