15/12/2017 / м. Чугуїв

Майстер-клас в бібліотеці

Чугуївська міська бібліотека для дітей

Зараз у всіх будинках вже повним ходом йде підготовка до новорічних свят. А яке ж перше свято зими для дітей? Що за день такий чудовий настане 19 грудня? Правильно! День Святого Миколая!
Сьогодні ми разом з учнями 1 –В класу ЗОШ №1 (Кл. керівник – Фініка Т. В.) почали готуватися до свят, у тому числі і до Дня Святого Миколая на новорічному Майстер-класі з паперової витинанки, який пройшов в Чугуївській бібліотеці для дітей.

 

 

Багато людей прикрашають до свята вікна свого будинку, використовуючи для цього звичайні прикраси. Ми запропонували дітям змайструвати оригінальні новорічні витинанки, щоб урізноманітнити традиційний декор.
Батьківщиною вититанок є Китай. Саме там майже 2 тисячі років тому з'явився матеріал для виготовлення виробів – папір. У цій країні вирізані з паперу за трафаретом вироби називають «цзяньчжи». Оскільки папір був в той час дуже дорогий, то цим видом мистецтва займалися тільки багаті люди. Пізніше, з розвитком целюлозної промисловості папір став дешевим, та про витинанки дізналися по всьому світу. Понад 200 років тому мистецтво вирізання з паперу прийшло в сільську місцевість України, Білорусії, Польщі, Литви, Росії. У кожній країні існують свої особливості техніки, а її назва зазнала зміни: витинанки, вицінанки, выклеянки – все це одне і те ж.
Традиційною прикрасою вікон завжди були сніжинки. Їх вирізають із паперу та наклеюють на вікна. Виходить дуже мило. Але далеко не всі знають про те, що існує цілий напрям в рукоділлі, де головним завданням майстра є правильне вирізання складних деталей, якими після прикрашають вікна й стіни.
І сьогодні, щоб порадувати Святого Миколая, ми з дітками вирізали досить складні для першокласників прикраси на вікна у формі янголят.
Завдяки таким прикрасам, вікна в оселях діточок перетворяться на сторінки казкової книги з неймовірними героями і красивими фігурками.

 

Новини та події

05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району 26/06/2020
Конституція і молодь: погляд в сьогодення
Виставка-дискусія

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16