08/12/2017 / Кегичівський р-н

Лялькотерапія в біблотеці

Засідання клубу за інтересами «Росавочка» (Кегичівська ЦБС)

Всім відомо, що коли щаслива жінка, то й здорова її дитина. Тому не дивина, що українці, у пошуках гармонії в житті, звертаються до традицій прадавньої культури виховання дитини, культу Берегині Роду. Лялька-мотанка на Кегичівщині – це не лише культурний символ, а хатньо-побутовий оберіг, обрядовий атрибут, іграшка для дітей і дорослих, оригінальний сувенір та прикраса інтер’єру оселі.
В бібліотечному краєзнавстві кегичівського краю досить часто проводяться майстер-класи, де дізнаємось більше про дитячу творчість та народні ремесла, зокрема, способи виготовлення народної ляльки.
Тож 7 грудня 2017 року, на засіданні інформаційно-етнологічного клубу за інтересами «Росавочка» розпочалися свята зимового циклу, зокрема Святої Катерини.

 

 

В приміщенні Кегичівської центральної дитячої бібліотеки пройшли: виставка «Лялька-мотанка своїми руками», віртуальна подорож «Слобожанський хоровод» (виставка ляльок-мотанок Харківської області у рамках обласного конкурсу «Слобожанський хоровод»), перегляд віртуальної фотогалереї талановитої бібліотекарки Альони Пахомової та творча майстерня «Мистецтво народної іграшки» з відвідувачами виставки, присвячені вивченню досвіду виготовлення вузликової ляльки-мотанки.
Серед запрошених майстринь були: Олена Соколка та Валентина Насєдкіна, які допомогали вивчати та створювати елементи вбрання ляльки-мотанки. Всі учасники відчули екологічну атмосферу заходу. Можливо тому, що цю Річ, оберіг, ляльку пов’язують із уявленнями про життя й небуття, із досвідом минулих поколінь та їхнім зв’язком із поколіннями прийдешніми.
Учасники циклу заходів «Лялькотерапія в бібліотеці» мали змогу не тільки споглядати витвори майстринь, але й відчути атмосферу лялькарства, спробувавши це приємне та корисне заняття. Займаючись корисним дозвіллям, знайшли нових друзів за інтересами, прикрасили позитивним настроєм побут та свято.

 

Новини та події

19/02/2018
Ціною життя
Заходи у Люботинській ЦБС 18/02/2018
Широка масляна
Виставка 16/02/2018
Вогнем чужої обпалені, охрещені навік
Урок мужності 16/02/2018
Я маю право
Виставка-стенд 16/02/2018
Вища освіта в Польщі
Відкрита презентація 16/02/2018
Господарі та гості шляхового палацу
Лекція-дискусія 15/02/2018
Книгою призначена зустріч
Година літературного читання

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2018   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16