18/05/2017 / Сахновщинський р-н

Краєзнавча робота в Лигівській сільській бібліотеці

Краєзнавство є одним з провідних напрямків діяльності бібліотек, і це – характерна риса нашого часу, коли українське суспільство приділяє значну увагу вихованню патріотизму, пізнанню вітчизняної історії та літератури.
В Лигівській сільській бібліотеці-філії КЗ «Сахновщинська ЦБС» накопився досвід з питань краєзнавства, сформувались провідні напрямки краєзнавчої роботи.

 

 

В бібліотеці оформлена постійно діюча краєзнавча експозиція «Наш рідний край, що Лигівкою зветься», на якій представлені краєзнавчі матеріали: історична довідка походження с. Лигівка, книги по історії села, фотографії, альбоми «Сини і дочки Лигівки твої», рукописні матеріали-спогади «Я бачила війну дитячими очима», «Тих жахливих років гіркота» (1933). Завідувачка бібліотекою відвідувала кожну хату і записувала спогади односельчан, збирала фотографії, документи. Все це оформлено в тематичні теки, яких налічує понад 15 одиниць.
Один із розділів цієї експозиції присвячений письменнику-земляку М.І.Чабанівському. Протягом 25 років завідувачка Птиця В.І. зібрала і узагальнила велику кількість краєзнавчого матеріалу про письменника. Це: матеріали біографії письменника, дерево роду Чабанівських, листи, фотографії, спогади письменників, друзів, дочок та його літературна спадщина.
З 2006 року за ініціативою правління місцевого господарства ПСП «Прогрес» та Сахновщинської районної ради започаткована Всеукраїнська літературна премія імені М.Чабанівського. Конкурс відкритий, літературні твори українських письменників кожного року надходять з усіх куточків України на розгляд журі.
У вересні кожного року, на день народження М.Чабанівського, на літературному святі проводяться підсумки і вручаються грошові премії.
Гості, письменники-номінанти конкурсу, дарять свої книги бібліотеці.
Крім того, нащадки творчості знаменитого земляка, жителі с. Лигівка, радують своїми літературними талантами. Серед них: В.Перевишко, збірка «На видноколі серця», «Знов до серця підкралась весна»; В.Птиця, збірка «Листая жизни тертые страницы»; О.Колісник, поезія «Сум Лигівки».

 

Новини та події

20/04/2018
Чорнобиль: від мирного атому до катастрофи
Книжково-ілюстративна виставка 20/04/2018
Дивосвіт рідної природи
До Дня довкілля 20/04/2018
Сім чудес України
віртуальна подорож 20/04/2018
Чорнобиль, мов набат дзвенить над світом
Година скорботи 20/04/2018
Майбутнє Землі у наших руках
До Дня Землі 20/04/2018
Її величність Книга
Книжково-ілюстративна виставка 20/04/2018
З природою в дружбі
Екологічний марафон

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2018   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16