26/02/2013 / Ізюмський р-н

І живе наш край у художньому слові

Цикл заходів до 90-річчя Ізюмського району

В рамках святкування 90-річчя Ізюмського району центральна районна бібліотека спільно з районним відділом освіти організувала та провела виїзний захід у формі усного історико-краєзнавчого журналу «І живе наш край у художньому слові».

 

 

На цих зустрічах, які було проведено 26 лютого 2013 року на базі Студенокської та Довгеньківської сільських шкіл, були присутні учні та дорослі мешканці сіл. Ведуча заходів директор районної бібліотеки В.М. Лисаченко нагадала присутнім про дату заснування та основні події з історії життя району. Бібліотекарі сільських бібліотек Н.Ф. Золотарьова (с. Довгеньке) та О.П. Положій (с. Студенок) розповіли односельчанам про відомих людей, які будували та розвивали рідні села. Директори шкіл К.І. Слабунова (с. Довгеньке) та І.В. Динеш (с. Студенок) звернулися до учнів із порадою вивчати, берегти, шанувати історію своїх сіл.
З поетичними виступами до присутніх звернулися голова літературного об’єднання «Слово», поет, журналіст, заступник редактора міської районної газети «Обрії Ізюмщини» М.І. Калюжний, поети Т.А. Гребенюк, Б.А. Дичинський. Жителі залюбки приймали участь у заходах: школярі декламували свої поетичні твори, дорослі розповідали цікаві факти з життя рідного села. Присутні із задоволенням слухали пісні у виконанні місцевих аматорів та гостей.
В с. Яремівка відбулася зустріч з культпрацівниками та старожилами, на якій виступила мешканка села Валентина Петрова. Вона розповіла про передовиків сільського господарства 60-70-хх років колгоспів «Суворова» та «Україна». Гості відвідали «Краєзнавчу кімнату» та «Бабусину світлицю», які організовані при сільській бібліотеці до ювілею району бібліотекарем В.Я. Гуменюком.
90-річчю району присвячена історико-краєзнавча виставка-подорож «Дорога довжиною в 90 років», що вже близько місяця експонується Ізюмській центральній районній бібліотеці. За відповідними розділами на ній представлені матеріали про історію, розвиток, символи, традиції, видатних людей нашого краю за 90 років.
Краєзнавчі матеріали виставки використовуються при проведенні заходів для читачів: вікторин, годин краєзнавства, досьє цікавих фактів, днів краєзнавства та інших. Ці матеріали також використані для оформлення книжкових краєзнавчих куточків в сільських бібліотеках. Виставка привертає до себе увагу читачів своєю наповненістю, яскравістю та дизайном. Доповненням до виставки оформлено краєзнавчий стенд «На крилах вірності полину у минуле».
Для сільських бібліотекарів, ветеранів, організацій та учнів шкіл проведено презентацію цих краєзнавчих експозицій.
На сьогоднішній день виставка-подорож поповнюється новими матеріалами про сучасне життя району.

 

Новини та події

19/07/2019
Квіти в нашому житті
Подорож-презентація 18/07/2019
У гості до лікувальних трав
18/07/2019
ЄС на книжковій полиці
17/07/2019
Літо з книгою – у розпалі!
15/07/2019
Ласкаво просимо до країн ЄС
Віртуальна подорож 15/07/2019
Літнє дозвілля дітей
13/07/2019
Бібліотека, яка має минуле й майбутнє

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16