15/05/2017 / Великобурлуцький р-н

Україна – ЄС: крок назустріч

Книжково-ілюстративна виставка (Великобурлуцька ЦБС)

У комунальному закладі «Великобурлуцька центральна районна бібліотека» діє книжково-ілюстративна виставка «Україна – ЄС: крок назустріч», присвячена святкуванню Дня Європи в Україні.

 

 

Мета даної виставки – висвітлення основних аспектів євроінтеграційного процесу України.
Більш ніж 60 років тому на попелищі двох воєн, в атмосфері загрози початку третьої світової війни, що поглинула всю Європу, Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив перед міжнародною пресою з декларацією, у якій він закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеву промисловості для створення «міцного фундаменту Європейської спільноти». Так, 9 травня 1950 року було підписано історичний документ – Декларацію Шумана. Ця подія стала фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного.
День Європи, який почали щорічно святкувати в країнах Європейського Союзу з 1985 року, – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Обираючи курс на євроінтеграцію, намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, і наша держава почала відзначати День Європи, починаючи з 2003 року щорічно в третю суботу травня.
З метою покращення рівня поінформованості громадськості про Європу, Європейський Союз, розширення знань з питань європейської інтеграції України, для користувачів бібліотеки бібліографом Іриною Арсенійчук було проведено інформаційну годину. Вона розповіла присутнім про історію створення Євросоюзу, членство та перспективи розвитку країн, які вступили до ЄС, висвітила шляхи для розвитку України у Європейському Союзі.
Сьогодні День Європи вважається символом миру та єднання. В Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС. Святкування Дня Європи – це важливий крок у самоідентифікації та зміцненні України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

 

Новини та події

07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16