06/04/2017 / Кегичівський р-н

Кольори життя

До Всесвітнього дня здоров’я (Кегичівська ЦБС)

Всім відомо, що коли щаслива жінка, то й здорова її родина. Тому не дивина, що українці, у пошуках гармонії в житті, звертаються до традицій прадавньої культури, культу Берегині Роду. Лялька-мотанка на Кегичівщині – це не лише культурний символ, а: хатньо-побутовий оберіг, обрядовий атрибут, іграшка для дітей і дорослих, оригінальний сувенір та прикраса інтер’єру оселі.
Так, вивчаючи сімейну творчість, в бібліотечному краєзнавстві Кегичівського краю, знаходимо нові імена, дізнаємось більше про родинну творчість та народні ремесла, зокрема, способи виготовлення народної ляльки.
Тож 6 квітня 2017 року, напередодні Всесвітнього дня здоров’я, в приміщенні Кегичівської центральної районної бібліотеки пройшли творчі бесіди «Кольори життя», присвячені вивченню досвіду виготовлення ляльки-мотанки.

 

 

Серед запрошених майстринь: гостя із Донецької області, лялькарка Олена Топалова (яка віднедавна стала займатися виготовленням української іграшки, створюючи цілі композиції), Альона Пахомова, Олена Соколка, Валентина Насєдкіна. Обговорення розпочалося віртуальною подорожжю «Слобожанський хоровод» (виставка ляльок-мотанок Харківської області у рамках обласного конкурсу «Слобожанський хоровод», присвяченого 25-й річниці незалежності України). Альона Пахомова прокоментувала свої роботи, представлені на виставці конкурсу та бібліотечному сквері. Учасники переглянули фотогалерею талановитої бібліотекарки й обмінювалися досвідом зберігання, застосування та впровадження ідей у створенні української ляльки. Актуальним питанням була інформація від Олени Топалової і Олени Соколки про різновиди виготовлення ляльки-мотанки для обрядів весняного циклу свят («Веснянка», «Птаха-Радість», «Капустинка» та інші); від Валентини Насєдкіної про дитячий оберіг на здоров’я «Трав’яничку». Світлана Ріпка провела практичне заняття «Технологія виготовлення ляльки-нитянки» й розказала секрети створення слов’янських оберегів. Всі учасники відчули екологічну атмосферу заходу. Можливо тому, що цю Річ, ляльку-мотанку, пов’язують із уявленнями про життя й небуття, із досвідом минулих поколінь та їхнім зв’язком із поколіннями прийдешніми.
Учасники циклу заходів «Лялькотерапія в бібліотеці» мають змогу не тільки споглядати витвори майстринь, але й відчути атмосферу лялькарства, спробувавши це приємне та корисне заняття. Займаючись корисним дозвіллям, прикрашаємо позитивним настроєм побут та свято. Створюючи народну іграшку, що є втіленням добра та любові, будуємо омріяне щастя й благополуччя. Милуючись ними, відчуваєш зв’язок із Богом. А в процесі діалогу творення ляльки розумієш сенс продовження життя й з’являються звичайні людські бажання – бути щасливими, а відтак – здоровими.
Запрошуємо всіх охочих до манливого світу ляльки-мотанки, на майстер-класи, які плануються проводитися протягом року в приміщеннях центральної районної бібліотеки та центральної дитячої бібліотеки смт Кегичівка.
Тож нехай нитка життя буде в руках кожного небайдужого, хто прагне любові до ближнього!

 

Новини та події

10/07/2020
Готуємось до конкурсу «ВікіХарківщина 2020»
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії 07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16