10/03/2017 / Лозівський р-н

Чим живе віддалене село?

Позастаціонарне бібліотечне обслуговування (Лозівська ЦБС)

Село Червоний Кут, що належить до Перемозької сільської ради, віддалене від центральної садиби. Та потенційні читачі тут не залишаються позбавленими інформаційного забезпечення, бо в наш час в основу діяльності публічних бібліотек покладено принципи доступності інформації, просування знань до населення. Вони покликані забезпечувати право мешканців всіх населених пунктів на читання, знання та інформацію, що гарантується Законом України «Про бібліотеки та бібліотечну справу».

 

 

У статті 21 цього Закону зазначається: «Громадяни України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання мають право на бібліотечне обслуговування». У такий спосіб розширюється інформаційний, культурний та освітній простір населення, без якого життя місцевої громади сьогодні важко уявити.
10 березня 2017 року, в черговий раз, завідуючою Перемозької сільської бібліотеки-філії Поляковою О.М. в селі Червоний Кут зроблені дворові обходи читачів. (Це форма позастаціонарного бібліотечного обслуговування, що полягає в доставці книг до місця проживання користувачів, які із-за віддаленості населеного пункту не мають можливості відвідувати бібліотеку). Жителі Червоного Кута завжди з нетерпінням чекають приходу завідувачки бібліотеки, щоб поспілкуватися, обміняти літературу.
Соловей Н., яка є читачем бібліотеки понад 20 років, читає із задоволенням казки Карпат, бо це нагадує їй її маленьку Батьківщину. Читач Могила Ю. цікавиться періодичними виданнями по городництву та садівництву. Донченко О. захоплюється фентезі. Родина Волошиної Л. читає всією сім’єю, і у кожного свої вподобання. А якщо потрібної літератури не знайдеться в Перемозькій сільській бібліотеці-філії, то вона буде доставлена із центральної районної бібліотеки.
Читачам цікаво все: коли закінчиться АТО; якою буде погода в найближчі дні; чи завезли до сільської ради талони на проїзд, тощо. І на всі ці питання допомагає знайти відповідь завідуюча бібліотекою Полякова Олена Миколаївна – чуйна, старанна людина, яка дуже відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків і за будь-якої погоди, при відсутності транспорту, пішки несе книги своїм вдячним читачам.

 

Новини та події

26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району 26/06/2020
Конституція і молодь: погляд в сьогодення
Виставка-дискусія 25/06/2020
Майбутнє дітей України – вільне від наркотиків
Виставка-пересторога 25/06/2020
Високі думи, зоряні серця
Виставка-портрет (до 110-річчя від дня народження І.І.Неходи) 25/06/2020
Конституція України: традиційне і нове
Книжкова виставка 24/06/2020
Із вічного джерела поезії
Книжкова виставка 22/06/2020
Стала пам'ять обеліском
Книжкові виставки

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16