10/03/2017 / Лозівський р-н

Чим живе віддалене село?

Позастаціонарне бібліотечне обслуговування (Лозівська ЦБС)

Село Червоний Кут, що належить до Перемозької сільської ради, віддалене від центральної садиби. Та потенційні читачі тут не залишаються позбавленими інформаційного забезпечення, бо в наш час в основу діяльності публічних бібліотек покладено принципи доступності інформації, просування знань до населення. Вони покликані забезпечувати право мешканців всіх населених пунктів на читання, знання та інформацію, що гарантується Законом України «Про бібліотеки та бібліотечну справу».

 

 

У статті 21 цього Закону зазначається: «Громадяни України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання мають право на бібліотечне обслуговування». У такий спосіб розширюється інформаційний, культурний та освітній простір населення, без якого життя місцевої громади сьогодні важко уявити.
10 березня 2017 року, в черговий раз, завідуючою Перемозької сільської бібліотеки-філії Поляковою О.М. в селі Червоний Кут зроблені дворові обходи читачів. (Це форма позастаціонарного бібліотечного обслуговування, що полягає в доставці книг до місця проживання користувачів, які із-за віддаленості населеного пункту не мають можливості відвідувати бібліотеку). Жителі Червоного Кута завжди з нетерпінням чекають приходу завідувачки бібліотеки, щоб поспілкуватися, обміняти літературу.
Соловей Н., яка є читачем бібліотеки понад 20 років, читає із задоволенням казки Карпат, бо це нагадує їй її маленьку Батьківщину. Читач Могила Ю. цікавиться періодичними виданнями по городництву та садівництву. Донченко О. захоплюється фентезі. Родина Волошиної Л. читає всією сім’єю, і у кожного свої вподобання. А якщо потрібної літератури не знайдеться в Перемозькій сільській бібліотеці-філії, то вона буде доставлена із центральної районної бібліотеки.
Читачам цікаво все: коли закінчиться АТО; якою буде погода в найближчі дні; чи завезли до сільської ради талони на проїзд, тощо. І на всі ці питання допомагає знайти відповідь завідуюча бібліотекою Полякова Олена Миколаївна – чуйна, старанна людина, яка дуже відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків і за будь-якої погоди, при відсутності транспорту, пішки несе книги своїм вдячним читачам.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16