10/03/2017 / Лозівський р-н

Чим живе віддалене село?

Позастаціонарне бібліотечне обслуговування (Лозівська ЦБС)

Село Червоний Кут, що належить до Перемозької сільської ради, віддалене від центральної садиби. Та потенційні читачі тут не залишаються позбавленими інформаційного забезпечення, бо в наш час в основу діяльності публічних бібліотек покладено принципи доступності інформації, просування знань до населення. Вони покликані забезпечувати право мешканців всіх населених пунктів на читання, знання та інформацію, що гарантується Законом України «Про бібліотеки та бібліотечну справу».

 

 

У статті 21 цього Закону зазначається: «Громадяни України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання мають право на бібліотечне обслуговування». У такий спосіб розширюється інформаційний, культурний та освітній простір населення, без якого життя місцевої громади сьогодні важко уявити.
10 березня 2017 року, в черговий раз, завідуючою Перемозької сільської бібліотеки-філії Поляковою О.М. в селі Червоний Кут зроблені дворові обходи читачів. (Це форма позастаціонарного бібліотечного обслуговування, що полягає в доставці книг до місця проживання користувачів, які із-за віддаленості населеного пункту не мають можливості відвідувати бібліотеку). Жителі Червоного Кута завжди з нетерпінням чекають приходу завідувачки бібліотеки, щоб поспілкуватися, обміняти літературу.
Соловей Н., яка є читачем бібліотеки понад 20 років, читає із задоволенням казки Карпат, бо це нагадує їй її маленьку Батьківщину. Читач Могила Ю. цікавиться періодичними виданнями по городництву та садівництву. Донченко О. захоплюється фентезі. Родина Волошиної Л. читає всією сім’єю, і у кожного свої вподобання. А якщо потрібної літератури не знайдеться в Перемозькій сільській бібліотеці-філії, то вона буде доставлена із центральної районної бібліотеки.
Читачам цікаво все: коли закінчиться АТО; якою буде погода в найближчі дні; чи завезли до сільської ради талони на проїзд, тощо. І на всі ці питання допомагає знайти відповідь завідуюча бібліотекою Полякова Олена Миколаївна – чуйна, старанна людина, яка дуже відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків і за будь-якої погоди, при відсутності транспорту, пішки несе книги своїм вдячним читачам.

 

Новини та події

06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб 06/12/2019
Звичаї – скарб українського народу
Тематична виставка 06/12/2019
Вірний син я свого роду, українського народу
Патріотична година 06/12/2019
На захист рідної землі
Година спілкування 06/12/2019
Не втрачай надію
Виставка-захоплення 05/12/2019
Нащадкам залишаю правду
Виставка-знайомство 05/12/2019
Рядки історії: 1-й Зимовий похід армії УНР
Історичний етюд

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16