09/03/2017 / Зачепилівський р-н

Слово Тарасове вічне, як вічна матінка-земля

Ряд заходів у бібліотеках Зачепилівської ЦБС

На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, світоча українського народу Тараса Шевченка. 9 березня 2017 року минає 203-я річниця від його дня народження, а 10 березня – 156-і роковини смерті.
Ці дві дати – світла і трагічна – в уяві кожного українця переплітаються у вінок щемливої синівської любові до нашого духовного батька, людини-велета, котра все життя поклала на вівтар служіння своєму народові, його захисту й возвеличення.
З цієї нагоди у бібліотеках Зачепилівського району проведено ряд заходів.

 

 

Протягом березня 2017 року в Сомівській, Новоселівській сільських бібліотеках оформлені книжково-ілюстративні виставки «Геній на всі віки», «Слово Тарасове вічне, як вічна матінка-земля».
З 7 по 10 березня в центральній районній бібліотеці та центральній районній дитячій бібліотеці організовані розгорнуті книжкові виставки «Художній світ Шевченка», «Вічно буде поміж нас України син – Тарас».
В Миколаївській бібліотеці-філії бібліотекарем проведено виховну годину «Шевченко – поет, борець, людина».
Літературно-музичний вечір «На тебе дивлюся, за тебе молюсь…» (Жінки в житті Тараса Шевченка) відбувся 9 березня в Зачепилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів за участі працівників центральної районної дитячої бібліотеки. Сценарій заходу був запропонований завідувачкою бібліотеки О.М.Мосуновою. Учні дев’ятих класів, користувачі бібліотеки, дуже творчо підійшли до участі у заході. Відеоролик, який розповідав про коханих жінок поета , неодноразово призупинявся, що давало змогу дітям читати вірші Шевченка, присвячені дорогим його серцю жінкам. Сценка дитячих стосунків та почуттів Тараса і Оксани, розіграна учнями, виявила неабиякий артистизм її виконавців. Лірично та зворушливо звучала пісня на вірші Шевченка «Якби зустрілися ми знову», присвячена Ганні Закревській, та романс «Чорніїї брови, карії очі…». Огляд літератури, запропонований працівниками бібліотеки, ознайомив присутніх з книгами, які допоможуть детальніше вивчити сторінки життя видатного українця Тараса Шевченка.
В сільських бібліотеках є також можливість ознайомитися з творчістю Великого Кобзаря. Для цього бібліотекарями організовано книжкові виставки: «Є у Шевченка дата народження, дати смерті в поета нема» (Залінійнівська б/ф), «Беру Кобзар у руки знову, немов святий щоденний хлiб…» (Скалонівська б/ф), «Шляхами великої долі» (Семенівська б/ф).

 

Новини та події

05/08/2020
Творчість як спосіб життя
Книжкова виставка 04/08/2020
Майстер короткої прози
Відкритий перегляд літератури 02/08/2020
Великий гетьман України
Тематична полиця 29/07/2020
Торгівля людьми – це тяжкий злочин
Книжкова виставка 28/07/2020
Святитель Русі-України
Виставка-портрет 28/07/2020
Духовність – храм душі людської
Книжкова виставка 28/07/2020
Історичне значення Київської Русі
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16