01/03/2017 / Зміївський р-н

Подаруй книгу – подаруй світ

Акція до Міжнародного дня дарування книг (Зміївська ЦБС)

На Зміївщині відзначили Міжнародний день дарування книг.
28 лютого 2017 року у приміщення районного Будинку культури в рамках Міжнародного дня дарування книг відбулася акція «Подаруй книгу – подаруй світ» за ініціативи комунального закладу «Централізована бібліотечна система Зміївського району». Свято відкрили всім нам відомі герої улюблених книжок.

 

 

З вітальним словом та подарунками на масовий захід завітали Голова Зміївської районної державної адміністрації Кошеленко Віталій Анатолійович, Голова Зміївської районної ради Тімофєєва Тетяна Володимирівна, Зміївський міський голова Кучков Петро Володимирович. Вони зосередили увагу присутніх на тому, що дарування книжок – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу дітей та дорослих до книги.
Всі прекрасно розуміють, що життя без книги неможливе. Навіть у наш час, коли комп’ютери заполонили увесь світ, люди знову і знову повертаються до книги. Основна мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати один одному книжку. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки членам родини, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати друковані твори бібліотекам і благодійним організаціям, що займаються розвитком грамотності.
Книги! В них відображені людські долі, життя народів, вічна боротьба між добром і злом. Директор Зміївського краєзнавчого музею Саяний Михайло Іванович презентував та подарував бібліотекам району по примірнику книгу Миколи Ручкіна «Ванда Беневська – жінка – снайпер, жінка – парашутист, жінка – загадка». Великі бої точилися на території нашої Зміївської землі, особливо запеклі вони були в селі Соколово. Пліч опліч з нашими солдатами чеські воїни боролися проти загарбників. На рівні з чоловіками воювали і жінки. Одна з них снайпер, боєць першого окремого Чехословацького корпусу Ванда Беневська.
Багато людей не задумуються про те, що читання книг - корисно для здоров`я. Книги є не лише джерелом інформації, але й хорошими засобом заспокоєння, натхнення, радості, віри в себе, надії на здійснення мрій.
Учасником нашої акції був Левенко Вадим, який 14 квітня 2016 р. в Харківській обласній бібліотеці для дітей брав участь в обласному етап конкурсу «Книгоманія». Він посів друге місце у читацькому змаганні серед дітей країни у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія» (Найкращий читач України). Завдяки книзі цей хлопчик розвинув талант написання віршів та оповідань. Він написав власного вірша і присвятив його бібліотечній справі. І ми розуміємо, що за такою молоддю майбутнє нашої країни.
На полках книги в ряд стоят.
Ни пыли, ни соринки.
Здесь книг бесценный бриллиант,
Бестселлеры, новинки.
Журналы, стопки из газет,
Учебники, брошюры...
Всегда подскажет, даст совет
Дворец литературы.
И всё прекрасное, что есть,
Что движет человеком,
Хранит бесценным кладом здесь
Для вас библиотека.
Вадима Левенко
Даруйте книги частіше, адже книга – не тільки джерело знань, вона – найкращий друг і порадник.
На захід завітали особливі гості це Шакін Микола Іванович, видатний громадський діяч та меценат України, головний редактор літературного журналу «Сіверський Донець», професор, письменник, журналіст, літературознавець, художник, лауреат 5-ти літературно – краєзнавчих премій України, автор та виконавець 36-ти меморіальних дощок, 3-х пам’ятників та 3-х бюстів діячам України та Щибря Леонід Іванович, журналіст, краєзнавець, кінорежисер, лауреат 3-х літературно-краєзнавчих премій України. Вони подарували центральній бібліотеці свої авторські книги та фільми про видатних письменників та поетів України. Один із цих фільмів — про поета Михайла Петренка, автора відомої кожному з нас пісні «Дивлюсь я на небо, тай думку гадаю». У цьому році відзначається 200 років з дня народження Михайла Миколайовича. Відвідувачі Зміївської центральної бібліотеки матимуть унікальну можливість завдяки перегляду фільму пізнати нові сторони творчого життя поета.
Дарування книги – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження дарів у бібліотеку – це показник престижу бібліотеки, її місце у суспільному житті громади. Голова Скрипаївської сільської ради Лисак Тетяна Миколаївна привітала присутніх зі святом та подарувала для Скрипаївської сільської бібліотеки книги, серед них — одну універсальну книгу із власної бібліотеки, в якій можна знайти відповіді на всі питання – УСЕ. Універсальний словник-енциклопедія!
Впродовж більше десяти років на базі Зміївської центральної бібліотеки працює любительське об’єднання «Пам'ять», членами якого є ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, евакуйовані та переселенці із зони відчуження. Очолює об’єднання голова громадської організації «Союз – Чорнобиль України» Адамович Людмила Олександрівна, бібліотекар за фахом. В знак вдячності та в дарунок центральна бібліотека від чорнобильців отримала 10 нових книг.
З дня стартування акції «Подаруй книгу – подаруй світ», 14 лютого на підтримку бібліотек нашого району відгукнулося багато небайдужих людей, за рахунок яких значно збагатився бібліотечний фонд. Начальник відділу культури та туризму Бідулін Олег Анатолійович зі сцени говорив добрі слова людям, які внесли фінансову допомогу для придбання нових книг, адже це давня форма доброзичливості.
Подяка висловлюється:
- фермерському господарству «Полько» за участь у благодійній акції «Подаруй книгу – подаруй світ»;
- Дирда Віктору Олександровичу, приватному підприємцю Ніжньобішкінської Сільської ради;
- Парамоновій Наталії Володимировні, приватному підприємцю Задонецької сільської ради;
- Сологуб Віктору Яковичу, керівнику фермерського господарства «СОЛВІ»;
- Замірі Володимиру Миколайовичу, приватному підприємцю с. Благодатне;
- Валежному Сергію Володимировичу, с. Благодатне;
- Андрусишиній Марині Григоровні, приватному підприємцю Лиманської сільської ради;
- Тлепову Ігору Євгеновичу, приватному підприємцю с. Благодатне;
- Шенцеву Віталію Леонідовичу, приватному підприємцю Н. Бішкінської сільської ради
- Підопригорі Галині Іванівні, меценату та благодійниці
- Мирошниченко Анатолію Івановичу, депутату Чемужівської сільської ради
- Дмитренко Сергію Михайловичу, депутат райради Зміївського району та ін.
Подаровані книги були різні за жанрами: дитяча література, пізнавальна, детективи, любовні романи, фантастика, багато книг про історичні події минулого та сучасності. За період проведення акції бібліотекам району було подаровано:
Зміївська міська бібліотека - 87 примірників
Слобожанська міська бібліотека - 112 книги
Чемужівська сільська бібліотека - 118 примірника
Слобожанська бібліотека для дітей - 42 книги
Задонецька - 32 книги
Скрипаївська - 41книга
Нижньобишкинська сільська бібліотека - 25 примірників
Зідьківська - 6
Соколовська сільська бібліотека - 16
Черкаськобішкінська бібліотека - 31 книга
Геніїівська - 20
Лиманська - 45 примірників
Таранівська сільська бібліотека - 21 книга
Гомільшанська - 11
Благодатська - 18
Зміївська дитяча бібліотека - 45 примірників
Наприкінці директор Зміївської ЦБС Собко Тетяна Іванівна висловила щиру подяку всім, хто в різні роки долучався до благородної справи — дарування книжок і тим, хто нині підтримує цю традицію і допомагає бібліотекам Зміївщини. Відзначила бібліотеки, фонди яких найбільше поповнилися новими книгами, це – Чемужівська сільська бібліотека, Слобожанська та Зміївська міськi бібліотеки.
Сподіваємось, що цією акцією ми зможемо підтримати наші бібліотеки, збагатити бібліотечні фонди та дати можливість мешканцям нашого району скористуватися кваліфікованими бібліотечними послугами.
Не будьте байдужими! Любіть книгу! Любіть дарувати книгу!

 

Новини та події

07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16