21/02/2017 / Нововодолазький р-н

Моя велична українсько мово!

Година спілкування в Нововодолазькій РДБ

Щороку 21 лютого народи нашої планети святкують Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по – особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.
Цього дня до Нововодолазької РДБ на годину спілкування «Моя велична українсько мово!» завітали учні 8-го класу Нововодолазького ліцею та поетеса Ірина Мироненко – наша землячка, член спілки письменників України, редактор Харківського обласного радіо.

 

 

Бібліотекарі дитячої бібліотеки організували книжкову виставку «З рідним словом міцніє держава» та розповіли дітям про те, що кожен народ повинен вчити, любити й шанувати рідну мову. Іноді вона може зазнавати певних обмежень та утисків, але частіше розвивається без будь-яких перешкод,
а може зникнути назавжди. От Міжнародний день рідної мови і закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи. Діти дізналися, що українською мовою розмовляють близько 42 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна...», — характеризували діти рідну мову.
А подарунком для аудиторії стала зустріч із сучасною українською поетесою Іриною Мироненко. Пані Ірина презентувала дітям свої нові збірки «Каскадні сходи», «За спиною століття», «Місто в сірих яблуках». Авторка розповіла дітям про свою участь в Міжнародному літературному фестивалі «Поети без кордонів», який проходив в польському місті Вроцлав. На цьому фестивалі була представлена фестивальна антологія «Тринадцятирічна» в яку війшли 50 творів учасників фестивалю. Серед них і твори Ірини Мироненко.
Захід пройшов весело й цікаво, дітям сподобалось спілкування із письменницею та інтерактивне дозвілля, організоване бібліотекарями.
Наша читальня дуже вдячна пані Ірині за подаровані книжки.

 

Новини та події

27/02/2020
Нарада в Зачепилівській РЦБС
27/02/2020
Масляна прийшла – гору млинців принесла
Народознавча година 27/02/2020
Святкуємо Масляну
Виставка 27/02/2020
Голоси поетів світу
Літературна вітальня 27/02/2020
Вступаючи в доросле життя
Захід по профорієнтації 26/02/2020
Млинцями щедро пригощає тиждень нас весняний і масний
Обрядове свято 25/02/2020
Сторінки історії розповідають
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16