19/01/2017 / Великобурлуцький р-н

Сила Соборної нації

Історико-патріотична година у Великобурлуцькій ЦРБ

22 січня виповнюється 98 років відтоді, як на Софіївській площі в Києві було проголошено про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
З нагоди цієї доленосної події 19 січня 2017 року у читальному залі КЗ «Великобурлуцька центральна районна бібліотека» було проведено історико-патріотичну годину «Сила Соборної нації».

 

 

На захід завітали учні 5-А класу Великобурлуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів разом із вчителем природознавства Володимиром Петровичем Плужником. Бібліотечні працівники розповіли присутнім про болючі й неймовірно складні випробування українського народу, який віками був позбавлений власної державності та був розірваним на частини між сусідніми країнами; про національно-визвольні процеси початку ХХ століття, про тих, хто прокладав шлях до омріяної соборності. І хоча у той час не вдалося зберегти єдність і незалежність молодої держави, «Акт Злуки» став ціннісним мірилом усіх майбутніх політичних ініціатив на шляху до побудови самостійної, соборної України.
Напередодні бібліограф Ірина Арсенійчук проінформувала користувачів бібліотеки про історію виникнення свята Соборності України та ознайомила з виданнями, що представлені на книжковій виставці під назвою «Величний день злуки». Також у бібліотеці оформлено тематичну поличку «Велична пісня єднання», яка присвячена 25-й річниці з дня затвердження одного із головних державних символів України – Державного Гімну України.
Сьогодні всі згадані сторінки історії українського народу надзвичайно важливо відновити у свідомості і серцях багатьох українців та згуртувати суспільство навколо головної національної ідеї – єдності держави.
Оглядаючись на такі знаменні віхи свого родоводу, ми робимо це не просто для того, щоб віддати данину шани, а щоб згадати величальними словами досвід попередніх поколінь, їх героїзм, саможертовність та перемоги, які для сучасного українського народу повинні стати орієнтиром у створенні сьогодення.

 

Новини та події

07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16