16/01/2017 / Дворічанський р-н

Історичні джерела української символіки

Книжкова виставка в Дворічанській ЦБ

Поважаймо свій народ, свою землю, яка є найкращою у світі! Любімо Україну, пишаймося її символами! Наш патріотизм, любов до історії, сприяє зціленню наших душ.
25 років тому в січні-лютому Верховна Рада України ухвалила та затвердила Державні символи України.
З нагоди цієї дати в Дворічанській центральній районній бібліотеці обладнано книжкову виставку «Історичні джерела української символіки». Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку.

 

 

Конституцією України законодавчо визначено Державні символи України: державний Прапор, державний Гімн і державний Герб.
Державний Гімн України — один із головних державних символів України, пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля» на слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційна музична редакція ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України».
28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження державного Прапора України. В ній зазначалося: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору…». Офіційна версія розшифровки кольорів - синє небо над жовтим полем пшениці.
Найстарішим символом України є Тризуб. Він вперше згадується на печатках князів роду Рюриковичів. Але там існували різноманітні версії двозубця і тризубів. Кожен новий князь намагався внести свої зміни в цей символ.
Деякі дослідники вбачають у тризубі з'єднання вил, якоря і скіпетра. Існує навіть прочитання зашифрованого слова «воля» в завитки цього знака. Таким чином, незаперечним фактом є лише те, що цей символ відноситься до восьмого-десятого століття.
У сучасній державі, теоретично, цей символ складається з Великого і Малого гербів. Але фактично існує тільки останній. Великий герб досі перебуває на стадії законопроекту. Малий герб був затверджений в лютому 1992 року указом Верховної Ради. На ньому зображується знак київського князя Володимира Великого.
Дворічанська центральна районна бібліотека розробила план заходів щодо популяризації державних символів України на 2017 рік.

 

Новини та події

13/12/2019
Права людини на сучасному етапі
Виховна година 12/12/2019
Закон та право для всіх єдині
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Правова монополія
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Великі права маленької дитини
Експрес-гра 12/12/2019
Стратегія проти булінгу
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Що треба знати про право і закон?
Вікторина 12/12/2019
Андріївські вечорниці
Театралізоване свято

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16