18/11/2016 / Шевченківський р-н

Стоп насиллю

До Дня захисту від сексуального насильства та сексуальної експлуатації(Шевченківська ЦБС)

Сексуальне насильство, експлуатація та сексуальне розбещення дітей набули тривожних розмірів на національному та міжнародному рівнях, зокрема, зважаючи на зростаюче використання як дітьми, так і злочинцями інформаційних та комунікаційних технологій, попередження та боротьба з цим явищем вимагає міжнародної співпраці.
Рада Європи ініціювала запровадження 18 листопада Дня захисту від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

 

 

Про соціальний захист дитини можна дізнатися з літератури, яка представлена на виставках районних бібліотек Шевченківської ЦБС: «Наше майбутнє – це долі наших дітей» та «Діти — наше майбутнє». Проведені профілактичні бесіди
«Навчіть дитину захищатись», «Обережно, насилля проти дітей в інтернеті», «Проти насильства в нашому суспільстві», надруковано огляд літератури в місцевій газеті «Стоп насиллю».
Діти, які стали жертвами сексуального розбещення, відчувають сором, провину та страх. Дорослим варто уникати створення табу навколо сексуальних питань і переконатися, що діти знають, до кого звернутися при відчутті неспокою, тривоги або суму. Дорослі мають з увагою та розумінням ставилися до дитячих почуттів і поведінки. Існує багато причин, з яких дитина відмовляється йти на контакт з дорослою людиною або іншою дитиною. І волю дитини слід поважати. Діти повинні відчувати, що вони завжди можуть обговорити тривожні питання зі своїми батьками.
Запобігати сексуальному насильству – обов’язок, перш за все, батьків. Дуже важливо, аби дітям не доводилося захищатися самостійно. Дорослі, не будьте байдужими, завжди звертайте увагу на емоційний стан своєї дитини та докладіть максимум зусиль для з’ясування причин поведінки дитини.

 

Новини та події

07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16