14/09/2016 / Нововодолазький р-н

Храми Якима Погрібняка

Презентація книги Арсена Зінченка (Нововодолазька ЦБС)

Книга є постійним супутником по життю: книга – порадник, книга –
учитель, книга – відпочинок. 14 вересня 2016 року у приміщенні Нововодолазького РБК відбулася презентація нової книга доктора історичних наук, професора Арсена Леонідовича Зінченка «Храми Якима Погрібняка».
Презентацію провів Станіслав Чандер, завідуючий відділом обслуговування Нововодолазької ЦРБ.

 

 

Працю присвячено творчості нашого земляка, визначного українського архітектора ХVІІІ ст. Якима Погрібняка, творця дивовижних дерев’яних храмів, які стали набутком національної культури й упродовж тривалого часу надавали прикметних ознак архітектурному краєвидові Слобожанщини і Запорізького краю.
На захід завітав народний, фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ і подарував усім присутнім чудовий виступ.
Час, який ми зараз переживаємо, надзвичайно складний, як в економічному, соціальному, так і релігійно-духовному сенсі. Ми живемо в державі, громадяни якої мають вільне право сповідувати будь-яку релігію, відправляти релігійні обряди й поширювати свої переконання. Нововодолажчина має багату і славну історію. Це унікальний, прекрасний край із великими традиціями, звичаями та народним мистецтвом. Мешканці краю століттями творили свою самобутню культуру і найбільше вона зосереджувалась у наших храмах. До таких творців належить наш земляк, видатний український Майстер – будівничий Яким Погрібняк.
Для участі у презентації були запрошені почесні гості: Голова Нововодолазької районної ради Світлана Олександрівна Ротач та Нововодолазький селищний голова Олександр Сергійович Єсін. Вони з великою повагою і вдячністю звернулись до автора книги та нагадали всім присутнім про те, що важливим і дієвим засобом зміцнення духовних знань нашого суспільства на сучасному етапі його розвитку є краєзнавство, головне завдання якого – всебічне дослідження та висвітлення минувшини і сьогодення кожного куточка рідної землі, створення повноцінних літописів міст, сіл та окремих колективів, які завжди були й залишаються осередками, де живуть і працюють люди, які є часткою нашої великої Батьківщини, ім'я якій Україна.
Творчість Якима Погрібняка є визначальною вершиною здобутків національної школи храмової архітектури, її мистецьке й будівничо-конструктивне значення ще далеко не сповна оцінене й засвоєне, і праця Арсена Зінченка є потрібним кроком в цьому напрямі для осягнення усієї повноти вітчизняної культурної спадщини,для формування нових поколінь українських архітекторів християнських храмових споруд.
Книга Арсена Зінченка «Храми Якима Погрібняка» із покоління в покоління передаватиме нашу духовність християнську культуру, старовинні сакральні образи, настінні розписи, які мають важливе значення для історії нашого народу.

 

Новини та події

06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб 06/12/2019
Звичаї – скарб українського народу
Тематична виставка 06/12/2019
Вірний син я свого роду, українського народу
Патріотична година 06/12/2019
На захист рідної землі
Година спілкування 06/12/2019
Не втрачай надію
Виставка-захоплення 05/12/2019
Нащадкам залишаю правду
Виставка-знайомство 05/12/2019
Рядки історії: 1-й Зимовий похід армії УНР
Історичний етюд

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16