17/01/2013 / Нововодолазький р-н

Безкоштовний Інтернет – відтепер у Нововодолазькій центральній районній бібліотеці та бібліотеках-філіях

17 січня 2013 року у Нововодолазькій центральній районній бібліотеці, Нововодолазькій районній дитячій бібліотеці, Просянській сільській бібліотеці-філії та Просянській сільській бібліотеці-філії №1 відбулися урочисті церемонії з нагоди відкриття пунктів публічного доступу до інтернету та початку надання нових послуг.

 

 

Відтепер мешканці смт. Нова Водолага та села Просяне Нововодолазького району зможуть безкоштовно пройти курси комп’ютерної грамотності, надсилати і отримувати електронну пошту, спілкуватися у програмі «Skype», користуватися веб-ресурсами для пошуку роботи, покупки товарів, організації відпочинку, мати доступ до інформації органів влади і соціальних служб тощо.
В урочистостях з цієї нагоди брали участь Володимир Васильович Божедай – представник від Нововодолазької районної ради, Алла Вікторівна Лебеденко – начальник відділу культури і туризму Нововодолазької райдержадміністрації, Наталя Іванівна Шостко – директор Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, Наталія Олександрівна Новакова – координатор роботи з партнерами програми «Бібліоміст» (м. Київ), Віктор Павлович Щетінін – регіональний представник програми «Бібліоміст» (м. Харків). Привітали бібліотекарів з подією і Людмила Олексіївна Слиш – директор Нововодолазького БДЮТ та Катерина Федорівна Несміян – голова літературно-музичного клубу «Веселка».
В результаті перемоги у конкурсі програми «Бібліоміст» бібліотеки Нововодолажчини отримали комплекти комп’ютерного обладнання і підключилися до всесвітньої мережі. Вони приєдналися до понад тисячі сучасних бібліотек, які вже надають послуги і реалізовують проекти розвитку місцевих громад на основі інформаційних технологій.
У ході урочистостей було продемонстровано на практиці, як телефонувати рідним та близьким за допомогою «Skype», в інші міста та за кордон, надсилати повідомлення електронною поштою, здійснювати пошук інформації в мережі, шукати друзів та однокласників через соціальні мережі.
Скайп-привітання коллегам надіслали працівники Дергачівської ЦБС.

 

''Бібліоміст'' – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. За програмою «Бібліоміст» модернізовано понад 1 000 публічних бібліотек. До кінця 2012 року їхня кількість зросла до 1 630. Кожна централізована бібліотечна система отримала до 15 комп’ютерів з веб-камерами і навушниками для аудіо- та відеозв’язку, а також до чотирьох комплектів принтерів, сканерів і роутерів. Бібліотекарі пройшли спеціалізоване навчання і можуть надавати фахові консультації відвідувачам.

 


Довідка

 

Новини та події

12/11/2019
Мій дивосвіте, рідна мова!
Тематичний куточок 11/11/2019
Мова наша солов’їна
Книжкова виставка 09/11/2019
Цікава наука
До Всесвітнього дня науки 09/11/2019
Ніколи не сміявся без любові
Літературна вітальна «Джерело» 08/11/2019
У рідному слові велика сила
Мовознавча вікторина 08/11/2019
Мови рідної краса
Книжкова виставка 08/11/2019
Солов’їна, світанкова і чарівна, як весна
Книжкова виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16