19/05/2016 / Лозівський р-н

А над світом вишивка цвіте

До дня вишиванки (Лозівська ЦБС)

19 травня 2016 року в Краснопавлівській міській бібліотеці-філії № 2 Лозівської ЦБС пройшов захід на під назвою «А над світом вишивка цвіте», присвячений Дню вишиванки.

 

 

Народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, століттями завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури, звідти ідуть витоки творчості. Вишивання як вид мистецтва існує з незапам’ятних часів. Про вишивку згадується в Біблії та “Іліаді” Гомера. Нею, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Тож час, проведений у спілкуванні з найдавнішим видом українського мистецтва та майстринями, був приємним для всіх користувачів бібліотеки. Завідуюча бібліотекою С.О.Бараш розповіла про історичні витоки української вишивки, а бібліотекар А.В.Мокроусова познайомила читачів з легендами про цей унікальний вид мистецтва.
Вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу. У чарівну силу рушника вірили як у доброго чудодія, що оберігає від усякого лиха. Спитаєте, звідки ж то узятися такій силі? А сила рушника у його візерунках. Рушники можна читати так, як читають книги. Треба лише розумітися на орнаментах. Різноманітні кружальця, трикутники, ромби, лінії, хрести, зображення рослин та птахів, виспівують на рушниках краснопавлівських майстринь Соловйової О.І та Мітякової Л.Є.
Споконвіку українці шанували одяг, особливо сорочку. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла, є оберегом і має чарівну силу. Свої сорочки-обереги представила Грищенко О.М. Молоде ж покоління більше приділяє уваги вишиванню серветок, картин, наволочок. Розмаїття красок, узорів та фантазії виплеснулося на роботи Дорожкової З.М., Татаринової Ю.В., Почерніної Ж.П., Різниченко Ю.Ю.
Народні майстрині поділилися своїми секретами та порадили жінкам займатися вишиванням, бо саме цей вид рукоділля відтворює душу і характер жінки, бо у вишивку вона вкладає свої почуття та мрії, щоб принести радість собі та людям.
Зараз – особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, тим життя наше буде радіснішим, духовно багатшим.

 

Новини та події

13/12/2019
Права людини на сучасному етапі
Виховна година 12/12/2019
Закон та право для всіх єдині
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Правова монополія
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Великі права маленької дитини
Експрес-гра 12/12/2019
Стратегія проти булінгу
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Що треба знати про право і закон?
Вікторина 12/12/2019
Андріївські вечорниці
Театралізоване свято

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16