19/05/2016 / Кегичівський р-н

Кегичівщина вдягла вишиванку

Свято вишиванки (Кегичівська ЦБС)

День вишиванки – звичайний будній день, третій четвер травня. Але для кегичан цей день став святковим. Адже відділ культури і туризму Кегичівської РДА запросив усіх виявити свою причетність до української культури, одягнувши вишиванки та ставши учасником флешмобу «Кегичівщина вдяга вишиванку!»

 

 

Ідея проведення належить начальнику відділу Олені Терех. А нам – працівникам клубів, бібліотек, дитячих музичних шкіл, музею – вона так припала до душі, що ми залюбки взялися за її розробку і втілення. Звичайно ж, керівники району – голова Кегичівської районної державної адміністрації Роман Гончаров, голова Кегичівської районної ради Лариса Стефанюк, перший заступник голови РДА Тетяна Данько, заступник голови РДА Євген Пономарьов – підтримали нашу ініціативу і особисто долучилися до святкування.
Таке свято на Кегичівщині відбулося вперше. Паради вишиванок ми вже проводили, наприклад, в рамках Дня Незалежності України. А повторюватися – не цікаво. Тож особливостями заходу у День вишиванки стали урочиста хода центральною вулицею райцентру та виставка старовинних речей побуту.
Мало які заходи у нас в районі проходять без виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва, організованої працівниками Кегичівської централізованої бібліотечної системи. Так було і цього разу. Давні рушники та сорочки (вік деяких із них сягає за сотню літ!), глечиків та куманців привернули увагу односельців. Не завадили цьому ані відсутність яскравих кольорів, ані грубість лляного полотна і неідеальний стан речей. Мабуть, таки «з ген прадавнє виплива»!
Отже, майдан розквіт від людей у вишиванках. Ведучі заходу згадали історію свята: як не як 10-літній ювілей! А потім розповіли про особливості сорочок різних регіонів України. Зокрема, дізналися ми про густі насичені візерунки борщівських сорочок, рослинні і геометричні орнаменти сокальських, мереженість решетилівських і витонченість слобожанських. До речі, для слобожанської вишивки характерні мережки, лічильна гладь, а також техніка «білим по білому».
Вокалісти Районного будинку культури та учні Кегичівської дитячої музичної школи прикрасили свято цікавими художніми номерами. Пісні і танці у їх виконанні додавали гарного настрою всім присутнім на майдані. А сам флешмоб, який підготували хореографи Любов Іванова та Аліна Макаренко разом зі своїми вихованцями виявився справжнім майдансом у вишиванках! Як це красиво! Як це святково і патріотично!
Кегичівщина вдягла вишиванку, бо відчула прагнення ідентифікувати себе як частину України. Побажаймо їй долі такої ж яскравої та барвистої, як наші українські вишиванки, добра і любові, благодаті, злагоди у всіх родинах і миру нашій Україні!

 

Новини та події

13/12/2019
Права людини на сучасному етапі
Виховна година 12/12/2019
Закон та право для всіх єдині
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Правова монополія
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Великі права маленької дитини
Експрес-гра 12/12/2019
Стратегія проти булінгу
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Що треба знати про право і закон?
Вікторина 12/12/2019
Андріївські вечорниці
Театралізоване свято

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16