13/05/2016 / м. Первомайський

Україна від минувшини до майбуття

До Дня пам’яті жертв політичних репресій (Первомайська міська ЦБС)

Бібліотеки Первомайської міської ЦБС щорічно відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Так в центральній бібліотеці міста оформлена постійно діюча розвернута книжкова виставка-реквієм під назвою «Україна від минувшини до майбуття», в якій є розділ під назвою «Наслідки тоталітарного режиму».

Біля цієї виставки проводився огляд життя та творчості репресованих письменників і поетів України під назвою «Лицарі патріотичної поезії». Бібліографом підготовлена краєзнавча історична довідка про репресованих громадян Харківщини за книгою «Розстріляне відродження».

 

Роки політичних репресій в Україні, починаючи з кінця двадцятих років минулого сторіччя, нанесли Україні величезного удару. Для виправдання репресій, Комуністична партія на чолі з Сталіним, висунули тезу про загострення класової боротьби у процесі будівництва соціалізму. В країні створювалась атмосфера загальної підозри, пошуку так званих «ворогів народу» та «буржуазних націоналістів». Почалося масове фабрикування справ і розгортання політичних процесів, здебільшого проти інтелігенції. Посилення тоталітарного режиму передбачало ліквідацію громадян, які могли критикувати існуючий лад. Владі не потрібна була інтелігенція, яка була носієм демократичних традицій в державі.
В Україні було найпоширеніше звинувачення – це «український буржуазний націоналізм». Це звинувачення було зручним звинуваченням, яке застосовувалось у боротьбі з письменниками і митцями-патріотами, які прагнули добра своєму народові, своїй вітчизні – Україні, хотіли бачити її вільною незалежною і щасливою. Представники української інтелігенції, яким було причеплено ярлик «українського націоналіста» були приречені на передчасну загибель. Їх доводили до самогубства, або розстрілювали, у кращому разі засилали до концтаборів чи відправляли на заслання до Сибіру.
Репресії завдали відчутного удару по усьому суспільству. Була понівечена доля мільйонів людей. В атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалось ціле покоління людей. В Україні був знищений цвіт нації – її інтелігенція.

 


Довідка

 

Новини та події

07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16