22/04/2016 / Зміївський р-н

Чорнобиль – рана і біль планети

Година пам’яті в Зміївській ЦБ

30 років минуло від дня страшного лиха – Чорнобильської трагедії, яке відчув на собі увесь світ. В пам'ять про ті події у приміщенні Комунального закладу «Зміївська централізована бібліотечна система» 22 квітня 2016 року було проведено годину пам’яті «Чорнобиль – рана і біль планети» в рамках засідання любительського об’єднання «Пам'ять».

 

 

На жаль, не всі річниці у наших календарях відмічені червоним святковим кольором. 26 квітня – саме така трагічна дата. Ми віддаємо шану тим, хто брав безпосередньо участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, і тим, хто був змушений залишити рідні домівки – евакуйованим та переселенцям із зони відчуження, і усім тим кого торкнулася ця страшна біда.
На захід було запрошено ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС Олександра Шахійовича Юсупов та Зінченка Станіслава Вадимовича. Вони поділилися своїми враженнями, які склалися від побаченого лиха та розповіли учням 6-А класу Зміївської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів про свій внесок у ліквідаційні роботи.
Також на заході була присутня переселенка з Чорнобильської зони Адамович Людмила Олександрівна, бібліотекар за фахом, наша колега. До Чорнобильської катастрофи вона працювала завідуючою бібліотекою в селі Малий Дивлин, Лугінського району Житомирської області, що знаходиться в 70-ти кілометрах від Чорнобильської станції. Але вимушена було покинути рідне село і виїхати з родиною. Нині вона очолюєте районну спілку «Союз Чорнобиль України».
Під час заходу присутнім була продемонстрована презентація «Ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС присвячується…» По закінченні діти переглянули книжкову виставку «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять».
30-ті роковини Чорнобильської катастрофи мають стати для українського суспільства точкою відповідальності перед тими, хто пішов з життя, хто з нами поруч і хто прийде після нас.
Нехай будуть вдячні та уважні люди до вас – щодня, щохвилини, завжди. Нехай у цей день, День національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в Душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

 

Новини та події

10/07/2020
Готуємось до конкурсу «ВікіХарківщина 2020»
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії 07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16