23/03/2016 / Нововодолазький р-н

Поезія – це завжди неповторність…

Літературно-музична композиція у Нововодолазькій ЦРБ

Кажуть, що поезія – це голос істини, голос правди. Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство.
«Поезія – це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія – головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку», зазначив Генеральний директор ЮНЕСКО К.Мацуура.

 

 

Всесвітній день поезії був встановлений делегатами 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Основна мета Всесвітнього дня поезії – дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.
Із метою ознайомлення молоді з історією Всесвітнього дня поезії, удосконалення навичок виразного читання творів різних жанрів, розвитку творчого мислення, умінь аналізувати прочитане, виховання любові до рідного краю, «почуття часу», точності та влучності слова у Нововодолазькій центральній районній бібліотеці 23 березня 2016 року було проведено літературно-музичну композицію «Поезія – це завжди неповторність…»
Всесвітній день поезії – це свято шановане і поетами, і читачами. На захід були запрошені учні 8-х класів Нововодолазького ліцею, на якому ліцеїсти мали нагоду ознайомитися ближче із творчістю учасників районного літературно-музичного об’єднання «Веселка» – Ніни Калініної та Надії Подколзіної, вірші яких теплі, сповнені любові до рідного краю. Крім того, учні завітали до читальної зали бібліотеки та переглянули книжкову виставку до Всесвітнього дня поезії «Все, що душа довірила словам».

 

Новини та події

07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16