10/03/2016 / Лозівський р-н

І старий і молодий Масляній радий!

Народознавча година в Лозівській ЦРБ

Масляна для дітей і дорослих одне з довгожданих і найулюбленіших свят. Ще б пак – цілий тиждень можна веселитися і наминати млинці з сиром, медом, варенням. Але кожному святу передували свої традиції та прикмети.

 

 

У народі Масляну величали: чесна Масляна, широка Масляна, весела Масляна. Всі дні Масляного тижня мають свої назви:
• зустріч - понеділок,
• загравання - вівторок,
• лакомка - середа,
• розгул - широкий четвер,
• тещині вечірки - п'ятниця,
• зовичні посиденьки - субота,
• проводи, Прощений день - неділя.
Зустріч Масляної починали відвідуванням рідних. До першого дня Масляної влаштовувалися громадські гори, гойдалки, балагани для скоморохів, столи з солодкими стравами. У вівторок з ранку дівчата і хлопці каталися з гір на санях, ходили в гості на млинці. У середу - тещі запрошували своїх зятів і рідних на млинці. У широкий четвер - катання на конях, різні обряди. У п'ятницю зяті пригощали млинцями своїх тещ. В суботу, на зовичні посиденьки, молода невістка запрошувала до себе. Неділя - Прощений день. Родичі приходили один до одного, до старшого в роді і говорили: «Прости мене, будь ласка, якщо я в чомусь винен перед тобою». Цю процедуру укладали поцілунком і низьким уклоном. У родині перед сном діти кланялися в ноги своїм батькам і просили прощення.
Цієї неділі в читальній залі Лозівської центральної районної бібліотеки пройшла народознавча година «Масляна, масляна, яка ж ти мала». Учасники заходу познайомилися з книгами, представленими на книжковій виставці, брали участь у конкурсах та іграх «Сніговий тир», «Смажені млинці», «Рукавичка», своїми руками робили поробку «Сонечко», відгадували загадки та пригадували прислів’я про масляну.
А яка ж масляна без млинців? Працівники бібліотеки насмажили різних млинців: із сиром, із бананом, із шоколадом, із варенням, і навіть із солоною начинкою, та пригостили своїх користувачів. Діти отримали насолоду від спілкування і залишилися задоволеними зустріччю.

 

Новини та події

13/12/2019
Права людини на сучасному етапі
Виховна година 12/12/2019
Закон та право для всіх єдині
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Правова монополія
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Великі права маленької дитини
Експрес-гра 12/12/2019
Стратегія проти булінгу
До Всеукраїнського тижня права 12/12/2019
Що треба знати про право і закон?
Вікторина 12/12/2019
Андріївські вечорниці
Театралізоване свято

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16