22/02/2016 / Зміївський р-н

Дзвенить струмочком рідна мова

Інформаційна година (Зміївська ЦБС)

Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. В ній – історична доля, духовна могутність та національна суть. До дня рідної мови працівники Зміївської ЦБС 19 лютого 2016 року підготували та провели інформаційну годину «Дзвенить струмочком рідна мова»для учнів Зміївського ліцею №1 імені двічі Героя Радянського Союзу З.К.Слюсаренка.

 

 

Ведучі заходу Підопригора Світлана та Валентина Максименко розповіли про те, що саме цього дня в республіці Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію протесту, спричинену урядовою забороною на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у країні став Днем полеглих за рідну мову. У жовтні 1999 року на 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у пам'ять про цю подію було запроваджено Міжнародний день рідної мови, який тепер відзначають щорічно цього дня.
В заході також взяли участь вчитель української мови та літератури Клименко Тетяна Леонідівна з учнями. Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Учні підготували цікаві факти із історії становлення мови. Також діти розповідали вірші про рідну мову, такі як «Мово моя, невичерпна скарбнице», «Ти не згинеш,Україно!», «До рідного слова торкаюсь душею».
Присутні залюбки переглянули відео ролики українських пісень у виконанні Світлани Весни «Мій рідний край» та Катерини Бужинської «Люблю я Україну», а також гумореску Павла Глазового «Ферапонтова хвороба» – у виконанні А.Сови (мультимедійна дошка та Інтернет).
Читачка зі стажем Лучкіна Ганна Іванівна, вчителька за фахом, нині на заслуженому відпочинку розповіла, що досить часто звертається до бібліотеки і любить читати книги, слухати пісні українською мовою. «Українська мова вважається одною з найскладніших мов світу, але й одночасно дуже красивою мовою. На ній розмовляють і творять великі люди. Я пишаюся, що я теж розмовляю цією прекрасною мовою, з радістю пізнаю її. Я і далі буду прагнути вивчати і продовжувати любити цю чудову, древню, з багатою історією українську мову».
Такі заходи виховують у присутніх любов до рідної мови, почуття гордості за те, що ми українці, патріоти своєї країни, виховують бажання і надалі боротися за чистоту нашої мови, за свободу і незалежність України.

 

Новини та події

10/12/2019
16 днів проти насильства
Книжкова виставка 08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб 06/12/2019
Звичаї – скарб українського народу
Тематична виставка 06/12/2019
Вірний син я свого роду, українського народу
Патріотична година 06/12/2019
На захист рідної землі
Година спілкування 06/12/2019
Не втрачай надію
Виставка-захоплення

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16