08/02/2016 / Великобурлуцький р-н

Уроки війни – століття пам’яті

Урок слави у Великобурлуцькій РБД

Багатовікова історія українського народу свідчить про велику увагу до виховання підростаючого покоління: любові до рідної землі, поваги до героїчних подвигів українців, готовності до захисту своєї Батьківщини.

 

 

В умовах сьогодення, в час духовного відродження та європейського розвитку України, бібліотеки для дітей як ніколи раніше переймаються проблемами громадянського та національно-патріотичного виховання, оцінюючи свої потенційні можливості у вихованні дітей за допомогою книг, просвітницьких заходів, розуміючи свою місію та соціальне призначення.
Одним зі шляхів реалізації цього напрямку є проведення уроків слави. Основний лейтмотив таких уроків — мужність українців, які стали на захист Батьківщини, вірність своєму народові, готовність віддати життя за мир і спокій у рідній державі. Важливою темою для обговорення є також питання єдності українського народу, свідомості й доброти наших людей у складних обставинах сучасності.
До Дня визволення Великобурлуччини від нацистських загарбників комунальним закладом «Великобурлуцька районна бібліотека для дітей» за участю заступника голови районної ради Василя Сорокіна, депутата обласної ради Олега Бреславського та Ніни Капленко – завідувача громадської приймальні народного депутата України Дмитра Шенцева проведено урок слави «Уроки війни – століття пам’яті» для учнів 8-А кл. Великобурлуцької ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. кер. Мировська Л.В.).
Присутні з великою зацікавленістю слухали розповідь бібліотекаря абонементу Валентини Сули про історичні факти та життя великобурлучан під час фашистської окупації. Вони дізнались, що влітку 1942 року Великий Бурлук було окуповано фашистськими військами. На щастя, окупація була недовгою, всього 8 місяців. Найзапеклішими боями на Великобурлуччині були повітряні бої (шістка Гусарова, бій ескадрильї Горєлова, повітряний бій над Финотиним яром, а також танкові бої). Діти дізналися про героїчний подвиг Героя Радянського Союзу Віктора Гусарова, який описав у своїй новелі О.Довженко «Стій, смерть, зупинись». Наші воїни демонстрували чудеса мужності і героїзму. Героїка, готовність до самопожертви не менш властиві теперішньому поколінню воїнів. Багато хто загинув на полях далекої війни, захищаючи Україну, і, на превеликий жаль, сьогодні цвіт нації несе великі втрати, – в боях за Україну гинуть кращі з кращих її синів. Біль від цих втрат нестиме в серцях багато поколінь – у тому числі ще не народжених.
На закінчення заходу бібліотекар познайомила відвідувачів із книгами, які присвячені безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, а також темі воєнного дитинства.
Організатори заходу висловили сподівання, що ця зустріч викличе серйозні роздуми над нашим непростим історичним минулим і сучасним сьогоденням.

 

Новини та події

11/12/2019
Твої права – твій захист
До дня прав людини 11/12/2019
Заради нашого життя вони сягнули у безсмерття
Книжкова виставка 10/12/2019
16 днів проти насильства
Книжкова виставка 10/12/2019
Права і обов’язки юного громадянина
Година інформації 10/12/2019
Свої права ти добре знай, та й право інших поважай
Година-репортаж 08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16