28/01/2016 / Великобурлуцький р-н

Панорама подій у Великобурлуцькій РБД

Дуже насиченим видався січень щодо ювілейних дат літературних постатей. З нагоди цих подій у читальній залі Великобурлуцької районної бібліотеки для дітей оформлено тематичні полички.

 

 

Книжкова поличка «Джек Лондон – людина-легенда» присвячена 140-й річниці від дня народження відомого американського письменника Джека Лондона. В експозиції представлені документи із фондів бібліотеки, що містять статті про життя і літературну діяльність Джека Лондона та твори письменника.
«Добрий чарівник Європи» присвячена 240-річчю від дня народження Ернста Теодора Амадея Гофмана. Більшості він відомий як письменник-казкар, автор «Крихітки Цахеса» та «Лускунчика і Мишачого короля». Насправді в душі цієї людини жили поряд література і музика, а в дитинстві він займався ще й живописом. Вивчав юридичні науки в університеті, але в тридцять років зрозумів, що головним в його житті повинно бути мистецтво. Серед його музичних творів – перша німецька романтична опера «Ундіна». Перші його літературні твори надруковані у «Загальній музичній газеті», яка видавалася в Лейпцизі
«Співець українського слова» – до 125-річчя від дня народження Павла Григоровича Тичини. На виставці експонуються матеріали, присвячені життю та творчості великого поета та ознайомлять користувачів з багатогранним талантом геніального поета, допоможуть по-новому зрозуміти художню цінність його літературної спадщини.
Завідувач районної бібліотеки для дітей запрошує всіх зацікавлених до перегляду циклу виставок «Україна літературна: панорама подій».
Щороку 27 січня відзначається Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту – масового знищення нацистами єврейського населення Європи.
71 рік тому війська Першого Українського фронту визволили найбільший з гітлерівських концтаборів – Аушвіц-Біркенау, що розташований у польському місті Освенцим. На знак цього Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй 1 листопада 2005 року було встановлено Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
З метою відзначення цієї дати в районній бібліотеці для дітей оформлено тематичну полицю «Місця, пов’язані з пам’яттю про Голокост», яка розповідає про голокост – геноцид проти єврейського народу, інших національностей в таборах смерті, Бабиному Яру, Дрогобицького яру, здійснений нацистами напередодні та під час Другої Світової війни.
У пам’яті деяких народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.
У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го року стали на захист незалежності своєї Вітчизни. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії, Днем пам’яті героїв Крут. З подіями цієї трагедії користувачів Великобурлуцької районної бібліотеки для дітей знайомить книжкова виставка-спогад «Крути: подвиг і трагізм».

 

Новини та події

07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16