30/12/2015 / Лозівський р-н

Новий рік ступає по планеті

Цикл новорічних свят (Лозівська ЦБС)

Новорічне свято бере свій початок ще з часів найдавніших народів – землеробів. Неможливо визначити який народ почав святкувати зустріч Нового року першим, оскільки цей день святкується всіма народами нашої планети з давніх часів. Але до кожного народу Новий рік приходить «у свій час», відповідно до традицій, звичаїв, легенд, пов’язаних із місцем проживання та історичною долею.

 

 

Поринути в світ новорічних чудес своїм читачам запропонували працівники Герсеванівської та Перемозької сільських бібліотек-філій Лозівської ЦБС (В.Лавровська та О.Полякова). Для цього вони спільно організували цикл новорічних свят народознавчої тематики «Новий рік ступає по планеті», куди ввійшли:
- новорічне шоу «Чарівна скринька новорічних загадок», під час якого маленькі читачі водили хороводи біля ялинки, розповідали вірші та співали пісні Діду Морозу та Снігурочці, приймали участь в казкових перетвореннях;
- новорічний зорепад, участь в якому взяли літературні герої Г. Квітки-Основ’яненка: Пазька, Псючиха, Пріська Чирячка, Домаха Карлючківна, Явдоха Зубиха. Вони познайомили молодь з новорічними ворожіннями. На свято завітала гостя з майбутнього з «зірковим» прогнозом для жителів Перемозької сільської ради на 2016 рік;
- новорічний каламбур, під час якого присутні відтворювали по-новому казки «Дванадцять місяців», «Дядя Федір, пес і кіт» Е. Успенського, «Морозко», «Снігова королева» Г.К.Андерсена. На свято були запрошені Дід Мороз, Снігуронька, Баба Яга та Мавпа – символ 2016 року.
Гості новорічних свят отримали гарний настрій та солодкі подарунки, які надали Перемозька сільська рада, депутат Лозівської районної ради Лавровський В.М. і приватний підприємець Сомова Є.В.
Тож нехай «Зміни будуть лиш на краще
В році тому, що прийде.
Хай усім нам, друзі, з вам
Він лиш щастя принесе.»

 

Новини та події

07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16