11/12/2015 / Зачепилівський р-н

Тиждень Права в Зачепилівській РЦБС

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права з 8 по 11 грудня 2015 року Зачепилівською РЦБС проведено ряд просвітницьких заходів, спрямованих на виховання у громадян поваги до права, підвищення рівня правової культури та правової обізнаності.

 

 

В сільських бібліотеках-філіях були оформлені книжкові виставки «Мої права – моє життя» та перегляди правової літератури «Правова абетка», «Світ твоїх прав». Читачі бібліотек взяли участь в іграх і вікторинах по правах дітей «Закон і право для всіх єдині», «Я дитина! Я маю права!», в інсценівках уривків з художніх творів «Правознайка», в яких порушувалися права літературних героїв. Бібліотекарі підготували для дітей години інформації, уроки права, зустрічі з інспекторами відділку поліції району.
8 грудня в читальній залі районної бібліотеки спільно зі спеціалістами в галузі права, органів виконавчої влади, правоохоронних органів, громадських організацій проведено круглий стіл на тему «Правові шляхи подолання насильства», спрямований на підвищення правової культури населення. Вітаючи учасників засідання, бібліотекарі наголосили на важливості питання, яке обговорюється на засіданні круглого столу. Адже насильство наносить величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав.
Інспектор Зачепилівського відділку поліції О.Г.Шевченко детально зупинився на роз’ясненні діючого законодавства стосовно захисту прав громадян, зокрема, дітей та відповідальності за їх порушення, привів приклади відповідальності за насильство над однолітками та інше. Також відповів на питання, які виникали в ході бесіди. В ході дискусії учасники заходу дійшли спільної згоди, що насильство в сім’ї, чи то над дітьми, чи над жінками, чи навіть над чоловіками треба, в першу чергу, попереджувати, а не просто локалізовувати уже виявлені факти насильства.
Тему права, захисту прав дітей, знання та дотримання школярами своїх обов’язків і уміння відстоювати свої права бібліотекарі розвивали також під час брейн-рингу «Життєві принципи. Правила.Закони» в Iнтернет-ценрі, який проводився спільно з працівниками управління юстиції в Зачепилівському районі 11 грудня 2015 року. На завершення заходу Віталій Олександрович ознайомив молодь з сайтами, які можуть надати юридичну консультацію.
Також учасники мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою-порадою «Захисти себе сам», що містить рекомендації з правової тематики.
Заходи, організовані і проведені працівниками Зачепилвської РЦБС, формують у користувачів психологічні установки на неприйняття соціально-шкідливих звичок, а також привертають увагу громадськості до цих правових проблем. Адже у повсякденному житті читачам найбільш потрібні саме знання своїх прав і обов’язків.

 

Новини та події

10/07/2020
Готуємось до конкурсу «ВікіХарківщина 2020»
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії 07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16