26/10/2012 / Лозівський р-н

«Сонця і правди сурмач»

Пересувна книжкова виставка (Лозівська ЦБС)

У Лозівській централізованій бібліотечній системі організовано пересувну книжкову виставку, присвячену 100-річчю від дня народження А.С.Малишка

 

 

Андрій Малишко… Поет-лірик від Бога. Коли думаєш про нього, в душі оживають чарівні струни його поезій, його ніжного і бентежного серця.
Цього року, 14 листопада, виповнюється 100 років від дня його народження.
Про творчість Андрія Малишка можна говорити багато, його поезію можна співати, можна читати, можна просто слухати. Він був великим поетом.
З метою популяризації поезій А. Малишка, більш повного вивчення життя та творчості, в Лозівській централізованій бібліотечній системі було вирішено організувати пересувну книжкову виставку «Сонця і правди сурмач» з розділами: «Малишкові дороги», «Стежками Малишкових пісень», «Чарівник поетичного слова».
Книги для виставки зібрані із фондів Центральної районної бібліотеки, районної дитячої та сільських філій району. Крім книг, тут представлені ілюстровані матеріали, нотні видання, періодика. Ця виставка, за спеціально розробленим графіком, побуває у найвіддаленіших селах Лозівщини.
Там, де вона демонструється, проходять літературно-поетичні масові заходи, присвячені творчості А.С. Малишка. Так, відвідувачі Петропільської сільської бібліотеки-філії під час експонування в їх бібліотеці пересувної книжкової виставки не тільки познайомились з творами Малишка, з книгами про його життя і творчість, а і мали можливість поринути в чарівно хвилюючий світ пісень написаних на вірші Андрія Малишка. Завідуюча цією бібліотекою Оксаченко Поліна Анатоліївна повела читачів у мандрівку стежинами пісень Малишка, бережно торкнулася їх джерел, а члени клубу за інтересами «Сім муз» разом з учасниками фольклорного колективу «Петропільчанка» співали пісні: «Стежина», «Ми підем, де трави похилі», «Пісня про вчительку», «Київський вальс», «Рідна мати моя».
В Артільній сільській бібліотеці, під час перегляду пересувної книжкової виставки, завідуюча Жуга Ольга Василівна, познайомила присутніх з книгами, в яких розповідається про «справжнього поета, справжнього сина народу, справжнього улюбленця народу». Розповідь супроводжувалася чудовими ліричними піснями, створеними здебільшого у співдружності з композитором Майбородою, пісні звучали у запису.
Про пісні, які стали воістину народними, говорили в Тихопільській сільській бібліотеці під час масового заходу, яким супроводжувалася пересувна книжкова виставка.
В Орільській міській №1 бібліотеці-філії виставку супроводжував вечір-портрет поета-лірика «Малишкові дороги».
Біографію письменника, знаменну не круглою цифрою років, а його творчістю, крок за кроком дослідила завідуюча Комсомольською сільською бібліотекою-філією Антипенко Ольга Сергіївна. А кращі читачі цієї бібліотеки Говоров Віктор та Черевко Тетяна читали поезії, повні духовної величі і нев’янучої краси.
Пересувна книжкова виставка «Сонця і правди сурмач» продовжує свою подорож селами Лозівського району.
Напередодні дня народження поета відбудеться підсумкова виставка в Центральній районній бібліотеці, де будуть презентовані книги про життя та творчість вогнистого сина України, улюбленця народу, який має право називати себе сурмачем. Сурмачем походів, співцем життя, молодості, любові.

 

Новини та події

21/05/2020
Свято вишиванки
До Дня вишиванки 15/05/2020
Нобелевський лауреат, народжений на Дворічанщині
До 175-річчя від дня народження І.Мечникова 08/05/2020
Сивий голубе, солдате, дякуємо тобі за свято!
Книжкова виставка 07/05/2020
Пам'ять серця, пам'ять сивини
Книжкова виставка 06/05/2020
А кров пролита маком сходить, як пам'ять тих воєнних літ
Виставка-пам’ять 22/04/2020
Світла радість Великодня
Онлайн-виставки 18/04/2020
Екологія виставляє рахунок
Виставка-протест

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16