09/10/2015 / Нововодолазький р-н

Козаки ми з роду в рід, із забуття в майбутнє

До Дня українського козацтва (Нововодолазька ЦРБ)

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас у цей день відзначається День українського козацтва. Цей день – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.

 

 

Щоб пригадати мужність, велич та славні традиції козаків, 9 жовтня 2015 року співробітники Нововодолазької центральної районної бібліотеки провели захід «Козаки ми з роду в рід, із забуття в майбутнє» для учнів 7-8 класів Нововодолазького ліцею. Школярам випала чудова нагода познайомитись із представниками козацького об’єднання «Нововодолазький курінь ім. Г. Донця». Козацький отаман Рибалкін І.О. зацікавив учнів неймовірною розповіддю про видатних козаків, героїв України, які ввійшли в історію завдяки хоробрості й відданості рідній землі. Також він продемонстрував козацьку шаблю та розповів, як козаки вправлялися зі сталевою зброєю. Далі виступив колишній вчитель історії Сендецький М.І., який висвітлив історичне минуле козаків та розповів про минулі шкільні роки.
Ведучі заходу – працівники ЦРБ Цимбал О.І. та Чандер С.Ю. – також розповіли багато нового і цікавого. Учні дізналися про нелегке войовниче життя козаків, про їх традиції, одяг, зброю. А ще вони мали можливість подивитись цікаве відео, в якому показано життя козаків та їх віддану боротьбу з ворогами за свободу та незалежність України.
Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.
У 1775 році Запорізька Січ була ліквідована рішенням імператриці Катерини II. Але, незважаючи на це, День українського козацтва сьогодні можуть святкувати справжні козаки, оскільки відродження козацтва стало невід’ємною частиною розвитку незалежної Україні після розпаду СРСР.
У незалежній Україні свято офіційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 7 серпня 1999 р.), але неофіційно святкується вже декілька століть.

 

Новини та події

11/12/2019
Твої права – твій захист
До дня прав людини 11/12/2019
Заради нашого життя вони сягнули у безсмерття
Книжкова виставка 10/12/2019
16 днів проти насильства
Книжкова виставка 10/12/2019
Права і обов’язки юного громадянина
Година інформації 10/12/2019
Свої права ти добре знай, та й право інших поважай
Година-репортаж 08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16