09/10/2015 / Нововодолазький р-н

Козаки ми з роду в рід, із забуття в майбутнє

До Дня українського козацтва (Нововодолазька ЦРБ)

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас у цей день відзначається День українського козацтва. Цей день – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.

 

 

Щоб пригадати мужність, велич та славні традиції козаків, 9 жовтня 2015 року співробітники Нововодолазької центральної районної бібліотеки провели захід «Козаки ми з роду в рід, із забуття в майбутнє» для учнів 7-8 класів Нововодолазького ліцею. Школярам випала чудова нагода познайомитись із представниками козацького об’єднання «Нововодолазький курінь ім. Г. Донця». Козацький отаман Рибалкін І.О. зацікавив учнів неймовірною розповіддю про видатних козаків, героїв України, які ввійшли в історію завдяки хоробрості й відданості рідній землі. Також він продемонстрував козацьку шаблю та розповів, як козаки вправлялися зі сталевою зброєю. Далі виступив колишній вчитель історії Сендецький М.І., який висвітлив історичне минуле козаків та розповів про минулі шкільні роки.
Ведучі заходу – працівники ЦРБ Цимбал О.І. та Чандер С.Ю. – також розповіли багато нового і цікавого. Учні дізналися про нелегке войовниче життя козаків, про їх традиції, одяг, зброю. А ще вони мали можливість подивитись цікаве відео, в якому показано життя козаків та їх віддану боротьбу з ворогами за свободу та незалежність України.
Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.
У 1775 році Запорізька Січ була ліквідована рішенням імператриці Катерини II. Але, незважаючи на це, День українського козацтва сьогодні можуть святкувати справжні козаки, оскільки відродження козацтва стало невід’ємною частиною розвитку незалежної Україні після розпаду СРСР.
У незалежній Україні свято офіційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 7 серпня 1999 р.), але неофіційно святкується вже декілька століть.

 

Новини та події

10/07/2020
Готуємось до конкурсу «ВікіХарківщина 2020»
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії 07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16