11/10/2012 / Зачепилівський р-н

„Слава козацька, не вмре, не поляже”

Година спілкування (Зачепилівська ЦБ)

Напередодні святкування Дня українського козацтва працівники Зачепилівської ЦРБ Я.Є. Дикун та Л.В. Билина провели годину спілкування „Слава козацька, не вмре, не поляже” для учнів Зачепилівського ліцею.

 

 

14 жовтня усі православні християни відзначають одне з найулюбленіших свят – Покрова Пресвятої Богородиці .
Як покровительку і заступницю, Покрову шанували українські козаки. Священною для кожного лицаря на Січі була Покровська церква, від порога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди повертались з поклоном та подякою за порятунок після походів.
Ведучі заходу ознайомили присутніх з маловідомими сторінками історії українського козацтва; провели огляд літератури та вікторину ''Козаки не простаки'', де дві команди – ''Реальні козаки'' та ''Запоріжська Січ'', учасниками яких були учні 9-го класу, змагались за звання ерудитів на краще знання звичаїв і традицій українського козацтва.
Старшокласники з захопленням і повагою слухали про славні подвиги козаків-запорожців та настанову пам’ятати про те, що ми є нащадками славних українських козаків, любити Україну, шанувати її народ і щоб кожен з нас своїми добрими вчинками та справами ствердив: „Козацькому роду нема переводу!”

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16